Články - 14.01.2020 20:41

Belgičania riešia šampionát netradične - nebudú bývať spolu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Európsky šampionát 2020 oslavuje šesťdesiate narodeniny futbalových ME a zvolený bol preto netradičný formát, keďže hostiteľských krajín bude až dvanásť. Rôznym spôsobom sa s touto novinkou musia popasovať aj reprezentačné tímy, keďže doteraz platilo, že jedny majstrovstvá organizovali maximálne dve krajiny. S "paneurópskym" dejiskom tohto turnaja naložia veľmi zaujímavo Belgičania, ktorí budú na jednotlivé zápasy dochádzať z domu. Spoločné bývanie za istých okolností nemusia riešiť ani v osemfinálovej časti a potom bude záležať na tom, v akej časti pavúka sa ocitnú a v ktorom meste sa predstavia.

Základná skupina B, ktorej súčasťou je aj belgický tím, má svoje dejiská v Petrohrade a Kodani. Napriek tomu si tento výber nezarezervoval ubytovanie v Rusku ani Dánsku. Tréningy bude počas šampionátu absolvovať vo valónskej obci Tubize a do dejiska zápasov sa následne bude letieť len "na otočku". Na prvý a tretí zápas, proti Rusku respektíve Fínsku, vycestuje štvrťfinalista predošlého Eura do Gazprom Areny. S Dánmi si zmeria sily v domovskom stánku FC Kodaň. Podobne by zverenci Roberta Martíneza mohli riešiť aj osemfinále. To však svoju skupinu nesmú vyhrať, ale postúpiť z druhej priečky. To by sa predstavili v Amsterdame, ktorý je od ich hraníc vzdialený len 250 kilometrov. V prípade prvej skupinovej priečky hrajú v španielskom Bilbau.

Každým ďalším kolom bude počet štadiónov v hre ubúdať. Osemfinále sa ešte hrá na ôsmich miestach, štvrťfinále už len na štyroch a od semifinále sa kompletná pozornosť bude koncentrovať do londýnskeho Wembley. Bude zaujímavé sledovať, či bude tento plán deficitom alebo výhodou. V každom prípade, Belgicko je považované za jedného z najväčších favoritov na zisk titulu majstra Európy. Na MS 2018 sa tešilo z bronzu, no dva roky predtým na kontinentálnom šampionáte svoju cestu nečakane ukončilo už medzi najlepšou osmičkou, kde mu stopku vystavil Wales.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora