Články - 13.03.2020 17:00

Rusi podávajú pomocnú ruku, bude EURO 2020?

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv/sita

Osud finálového turnaja majstrovstiev Európy 2020 vo futbale je stále nejasný. Európska futbalová únia (UEFA) by mala oznámiť definitívny verdikt budúci týždeň, ale ešte predtým sa ozvali s možnou pomocou Rusi. Tí majú zorganizovať v Petrohrade štyri duely ME, ale podľa slov podpredsedu vlády Dmitrija Černyšenka by boli schopní usporiadať aj viac duelov. Predvlani hostili majstrovstvá sveta v 11 mestách krajiny na 12 štadiónoch.

"Mohli by sme rozšíriť program zápasov na ruskom území a ponúknuť svoje kapacity, ak by sme dostali takúto možnosť. Rusko je pripravené reagovať na akýkoľvek vývoj situácie. Máme rôzne plány a budeme sledovať, čo sa bude diať. Na zorganizovanie plánovaných štyroch duelov sme už takmer pripravení. Niet pochýb o tom, že Rusko je pripravené usporiadať takéto veľké podujatie," uviedol Černyšenko po stretnutí koordinačnej rady pre prípravu a vedenie ruskej časti turnaja, cituje ho web agentúry TASS.

Ak sa ME 2020 uskutočnia podľa pôvodného harmonogramu, v Rusku sa budú hrať tri zápasy v základných skupinách a jeden štvrťfinálový duel. Štadión v Petrohrade bude dejiskom stretnutí Belgicko - Rusko, Fínsko - Rusko a Fínsko - Belgicko v rámci B-skupiny. Začiatkom júla by mal privítať súboj vyraďovacej fázy.

Pre hrozbu koronavírusu však UEFA odložila viaceré zápasy Ligy majstrov aj Európskej ligy a podľa francúzskeho denníka L'Equipe by mohla presunúť ME na budúci rok.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora
Tagy: TOP huste.tv