Články - 01.04.2020 17:40

Baráž futbalového Eura s odkladom na neurčito

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: sita

Európska futbalová únia (UEFA) na ďalšie bližšie neurčené obdobie odložila konanie baráže o postup na majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia v roku 2021. Euro sa malo pôvodne konať v júni a júli 2020, no pandémia koronavírusu spôsobila odklad podujatia o jeden rok. Spomenutá baráž sa mala podľa pôvodného plánu hrať v závere marca, UEFA je však presunula na jún a teraz na neurčito. Taký je verdikt po stredajšej telekonferencie generálnych sekretárov národných zväz so zástupcami UEFA.

Slovenská reprezentácia teda po marci neodohrá súboj proti Írom ani v júni. Víťaz duelu Slovensko - Írsko nastúpi na pôde postupujúceho z druhého semifinálového zápasu Bosna a Hercegovina - Severné Írsko. Úspešný finalista získa miestenku na ME.

UEFA odložila všetky na jún plánované stretnutia až do ďalšieho rozhodnutia. Tento verdikt zahŕňa okrem spomenutých barážových duelov aj zápasy kvalifikácie ženských ME 2021 a prípravné súboje. V mládežníckych kategóriách zrušili májové ME hráčov do 17 rokov, júlové ME hráčok do 19 rokov. Kontinentálny šampionát futbalistiek do 17 rokov z mája 2020 zatiaľ len odložili, to isté platí aj o júlových ME hráčov do 19 rokov. Odklad neminul ani vyvrcholenie Ligy majstrov vo futsale. UEFA zároveň formálne predĺžila prerušenie Ligy majstrov a Európskej ligy až do ďalšieho rozhodnutia.