Články - 25.06.2020 11:01

Chcel zapáliť slovenskú vlajku v slovenskom sektore. Bude sedieť!

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: facebook

Spomínate si na muža, ktorý chcel počas kvalifikačného zápasu EURO2020 Maďarsko-Slovensko v Budapešti zapáliť slovenskú vlajku? Polícia Slovenskej republiky informovala, že po viac ako deviatich mesiacoch je tento muž obvinený z extrémistickej trestnej činnosti.

Prečo to rieši slovenská polícia? Ide totiž o to, že všetko sa to udialo v našom sektore a išlo o občana Slovenskej republiky!  V sektore sa provokatívne ocitli aj slovenskí občania maďarskej národnosti fandiaci maďarskej reprezentácii. V Budapešti vtedy prišlo k viacerým stretom v hosťujúcom sektore. 

Aspoň tento prípad sa aktívne rieši. 

38-ročný muž z okresu Dunajská Streda vtedy mal v úmysle spáliť za ovácií domáceho publika slovenskú vlajku. Polícia mu v tom zabránila a medzičasom prišlo k obvineniu a domovej prehliadke. Vyšetrovateľ ho po nej navyše obvinil aj z hanobenia národa, rasy a presvedčenia, z prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd, z prečinu výtržníctva a z prečinu prechovávanie extrémistického materiálu.Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora