Články - 09.10.2020 22:19

Škótski mladíci po polčasovej prestávke už nenastúpili

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Veľmi kuriózny priebeh mal reprezentačný zápas anglickej a škótskej futbalovej "devätnástky". Vzhľadom na dobu, v ktorej žijeme, to však až tak neprekvapuje. Priateľské britské derby malo byť náhradou a spestrením programu namiesto zrušenej kvalifikácie o EURO tejto vekovej kategórie. V nej Angličania narazia na Wales, čo je súper podobného typu. Pre Škótov to zase mohla byť kvalitná previerka pred konfrontáciou s Nemeckom, ktoré je favoritom ich kvalifikačnej skupiny.

Lenže prípravný zápas trval iba 45 minút. Po prestávke škótsky tréner Billy Stark už svojich naspäť do hry nepustil a dôvod nebol futbalový. Jeho tím prehrával 1:3, no pred koncom prvej časti hry sa kouč dozvedel, že má koronavírus. Oba tímy pritom boli pred zápasom vo svojich tréningových centrách testované a vyšli negatívne. Následne sa podrobili opakovaným testom, no ich výsledky už neprišli včas. Druhá vzorka 63-ročného Škóta bola pozitívna, okamžite putoval domov a jeho realizačný tím požiadal o predčasný koniec duelu.

Keďže nešlo o žiaden súťažný či turnajový zápas, bez vážnejších problémov bolo žiadosti vyhovené. Škótska futbalová asociácia sa následne za nepríjemnosť ospravedlnila a vysvetlila, že postupovala presne tak, ako jej káže protokol.