Články - 13.10.2020 08:30

Konečne futbal, ktorý napriek prehre Slovákov potešil

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv

Síce prehrali, ale potešili. Skvelý výkon predviedli slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov v pondelňajšom stretnutí 2. skupiny kvalifikácie ME 2021. V Štrasburgu podľahli domácemu Francúzsku 0:1. Po ôsmich vystúpeniach sú na tretej priečke s deväťbodovým ziskom za tri víťazstvá a päť prehier.

V druhom polčase domácich prestrieľali 8:0! Skutočne sa bolo na čo pozerať a tento výkon je skvelou predzvesťou.

Mladíkov čakajú v tejto kvalifikácii ešte dva zápasy - v novembri v Gruzínsku a doma s Lichtenštajnskom. Napriek tomu, že na šampionát nepostúpia, tak obdobné výkony predurčujú tomuto tímy skvelú budúcnosť. Francúzski mladíci majú totiž niekoľkonásobe vyššiu finančnú hodnotu ako naše futbalové áčko. A pritom sa v druhom polčase triasli o výsledok. 

Na stránke SFZ sa k  duelu vyjadril tréner Jaroslav Kentoš: "Prehra veľmi mrzí, pretože najmä v druhom polčase mala naša hra dobré parametre. V prvom polčase sme mali veľa nevynútených strát vo výstavbe útoku a tým pádom sme sa nedostávali do finalizácie a boli sme málo nebezpeční vpredu. V druhom polčase sme zlepšili výkon, boli sme aktívnejší v obrane, mali sme dobrú prechodovú fázu a vytvorili sme si gólové príležitosti, škoda, že sme ich nepremenili. Chýbala efektivita v druhom polčase. Hráči si zaslúžia pochvalu, hrali so sebavedomím a vyrovnali sa Francúzom. Som rád, že chlapci ukázali, že vedia aj proti silnému súperovi podať lepší výkon."

Madzi najlepších hráčov na ihrisku patril Tomáš Suslov: "Súper bol kvalitný, hodnotím to dobre. Prvý polčas z našej strany nebol výborný, ale v druhom sme ukázali kvalitu. Dostávali sme sa viac do šancí, pressovali sme ich vyššie. Škoda, že sme nejakú šancu nepremenili. Za druhý polčas sa nemusíme hanbiť. Francúzi na konci zdržiavali, báli sa o výsledok. Bol to náročný zápas, hrali sme s najlepším mužstvom v skupine. Môžeme postaviť našu hru na tom, ako sme hrali v druhom polčase."

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora