Články - 16.10.2020 15:12

Pavel Hapal končí na poste trénera reprezentácie! TOTO je nástupca?

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

Vedenie Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v piatok navrhlo ukončenie spolupráce s hlavným trénerom futbalovej reprezentácie Pavlom Hapalom a jeho asistentom Otom Brunegrafom. Ako informuje oficiálny web SFZ, je to dôsledok výkonov a výsledkov mužstva v októbrovom asociačnom termíne.

"Napriek postupu do finále baráže kvalifikácie ME 2020 cez Írsko vedenie SFZ vyhodnotilo výsledky v zápasoch Ligy národov a herný prejav tímu v októbrových stretnutiach ako nedostatočný a nespĺňajúci oprávnené očakávania odbornej aj širokej verejnosti," uvádza sa na webe SFZ.

Rozhodnutie vedenia zväzu v utorok už len formálne potvrdí Výkonný výbor SFZ. Po utorkovom zasadnutí výkonného výboru zároveň prezident SFZ Ján Kováčik oznámi meno nového trénera slovenskej futbalovej reprezentácie. Podľa RTVS je favoritom na obsadenie uvoľneného postu Štefan Tarkovič. Ten bol v rokoch 2013 - 2018 asistentom Jána Kozáka staršieho pri národnom tíme SR a v októbri 2018 viedol Slovákov z postu dočasného hlavného kouča v príprave proti Švédom.

Päťdesiatjedenročný Pavel Hapal sa stal koučom slovenskej futbalovej reprezentácie v októbri 2018, keď nahradil Jána Kozáka staršieho. Pod jeho vedením počas dvoch rokov odohrali Slováci 17 duelov (7 víťazstiev- 3 remízy - 7 prehier), pričom v tom sedemnástom ani nesedel na lavičke, keďže sa ocitol v karanténe po nákaze koronavísom. Slováci v ňom v stredu 14.10. prehrali v Trnave s výberom Izraela 2:3, aj keď po prvom polčase viedli 2:0. Okrem toho slovenský tím v októbri prehral v Škótsku 0:1 a doma v baráži kvalifikácie o postup na Euro doma zdolali Írsko bez bezgólovej remíze až v penaltovom rozstrele. V minulosti Hapal viedol aj reprezentáciu SR do 21 rokov a pod Tatrami tiež pracoval na klubovej úrovni v Nitre, Žiline aj Senici.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora