Články - 08.11.2020 22:51

Severnému Írsku v zápase so Slovákmi podáva ruku odveký rival

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalisti Severného Írska majú jedinečnú možnosť postúpiť už na svoj druhý európsky šampionát, no v ceste im stojí reprezentácia Slovenska, ktorá bude mať v barážovom finále na dosah rovnakú métu. Náš tím si v prvom kole poradil s Írmi, ktorí s našim najbližším súperom síce zdieľajú spoločný ostrov, no historicky aj športovo sú to dva národy, ktoré sa nemajú v láske a zazlievajú si veľa vecí. Pred štvrtkovým kvalifikačným zápasom však vojnovú sekeru dočasne zakopali a vyradení "The Boys in Green" podávajú svojmu menšiemu susedovi pomocnú ruku. Vnímať to možno aj ako zmierlivé gesto za nedávne nepekné slová, ktoré si vymenili tréneri dvoch rivalov.


Zápasu sa v podcaste venovala aj trojica našich komentátorov

Témou sporu trénerov bolo lanárenie záložníka Mikea Sykesa, ktorý si nakoniec vybral Írsko ako krajinu, za ktorú bude nastupovať. Severoírsky kouč Ian Baraclough s odstupom času priznáva, že to bol obojstranne nepríjemný rozhovor, ale nevraživosť k sebe necítia a obaja chcú pre svoju krajinu to najlepšie. Na Slovensko bude teraz pripravený viac ako dobre a vďaka írskemu kolegovi tvrdí, že bude o mužstve Štefana Tarkoviča vedieť všetko. "Zavolal mi a zaželal veľa šťastia v zápase. Povedal, že ak budeme čokoľvek potrebovať, máme sa pokojne opýtať. Šlo predovšetkým o analýzu ich zápasu, ktorú sme dostali na obrazovku. Bolo to od neho veľmi pekné a skutočne si to vážim," priznal novinárom.


Írsky tím má pocit, že v prípade odvety by bol na Slovákov lepšie pripravený

Hoci o postupe Slovenska cez Írsko rozhodol až penaltový rozstrel, kouč Baraclough vyzdvihol rýchle protiútoku nášho tímu, pri ktorých si krídelníci okamžite hľadali priestor na krajoch. To je základ, na ktorý si chce so svojimi zverencami dávať veľký pozor. Zároveň však tvrdí, že sa náš tím môže mylne domnievať, že pozná recept na veľké zápasy, k čomu pomáha návrat viacerých skúsených hráčov do reprezentačného dresu. Hrať sa bude vo štvrtok 12. novembra vo Windsor Parku v Belfaste a víťaz postúpi do skupiny E na EURO 2020. V nej ho už čaká Španielsko, Švédsko a Poľsko.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora