Články - 13.11.2020 18:42

Duel s Českom - najmenej sledovaný nemecký futbalový prenos

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Nemeckej mužskej futbalovej reprezentácii sa v ostatnom období nedarí ideálne a cítiť to aj na záujme zo strany fanúšikov. V týždni Nemci zohrali prípravný medzištátny zápas s Českou republikou, ktorý sa stal najmenej sledovaným reprezentačným futbalovým prenosom v tomto storočí. Kým Red Bull Arena v Lipsku ostala prázdna pre nariadenia UEFA, pri televíznych obrazovkách bolo 5,42 milióna divákov, čo je v nemeckých podmienkach zúfalo nízke číslo. Viac ľudí uprednostnilo premiéru filmovej drámy či program o predaji starožitností na konkurenčných kanáloch.

Pod negatívny rekord vysielateľa sa podpísalo viac faktov. Hoci sú zverenci Joachima Löwa nezdolaní v ostatných jedenástich zápasoch, vyhrali z nich len šesť. Pred stretnutím s Čechmi navyše bolo vopred avizované, že priestor dostanú viacerí mladíci aj debutanti v reprezentačnom drese, pričom pozornosť sa bude koncentrovať výlučne na zvyšné dva zápasy tohto asociačného termínu. Tie už budú súťažné v rámci Ligy národov. Médiá vo veľkom písali o B-mužstve, ktoré sa stretne s istým, hoci nie práve najatraktívnejším účastníkom Majstrovstiev Európy. To všetko vytvorilo okolnosti, ktoré záujem ľudí poriadne okresal.

Niektorí nadšenci verili, že v tomto prípravnom zápase by sa mohli ukázať stále aktívni hráči, ktorí však už miesto v reprezentácii nemajú, napríklad Müller či Hummels. Nestalo sa. Jediný gól stretnutia dal Gian-Luca Waldschmidt, nastupujúci za Benficu Lisabon, ktorý hral len svoj piaty reprezentačný zápas. Popri ňom si svoj skromný zoznam reprezentačných štartov rozšíril aj obranca Philipp Max z PSV, stopér Robin Koch z Leedsu či záložník Florian Neuhaus a krídelník Jonas Hofmann z z Mönchengladbachu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora