Články - 15.11.2020 16:17

Bale obnovil futbalové nadšenie, stihol si pozrieť aj golf

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Waleský futbalista Gareth Bale získal svojím júnovým hosťovaním z Realu Madrid v Tottenhame nový impulz, čo je pred blížiacim sa EURO-m výbornou správou aj pre národný tím. Vyzdvihol to najmä kouč. "Pôsobí na mňa tak, že si futbal skutočne užíva. Teší sa na cesty s národným mužstvom a úplne ich miluje," konštatoval 46-ročný Robert Page a vyzdvihol aj jeho prístup k reprezentovaniu. Vždy, pokiaľ nebol vážne zranený, prišiel a odovzdal maximum.

Niekdajší stopér vedie tím v čase suspendovania Ryana Giggsa a vidí celkom jasné dôvody, ktoré viedli k zlepšeniu Baleovej nálady: "Je v klube, akým je Tottenham, manažér ho chce, počíta s ním a pravidelne ho stavia. Máme tak k dispozícii hráča, ktorý sa do futbalu opäť zamiloval a verím, že z toho vyťažíme všetky benefity," Britský celok bol súčasťou našej kvalifikačnej skupiny bojov o európsky šampionát a obsadil druhé miesto za Angličanmi. V Nations League má teraz na dosah postup do elitnej skupiny.

"Keď starnete, strácate niečo zo svojej formy. Cítil som to aj sám na sebe ako hráč. U Balea som si však nič podobné nevšimol, dokonca mám dojem, že ide opačným smerom. Žiari a je vo výbornej forme," dodal bývalý hráč Sheffieldu United alebo Coventry City. Hviezdny krídelník sa v tejto sezóne zatiaľ len rozohráva, objavil sa len v šiestich zápasoch, zväčša maximálne na 60 minút. José Mourinho preto neskrýval nervozitu z toho, aby Walesania jeho zverenca nepreťažili. V prípravnom zápase proti USA bol len na tribúne a novinári ho nafotili s tabletom v rukách. Fanúšikovia na sociálnych sieťach sa zabávajú na tom, že určite sledoval prestížny golfový turnaj Masters. Slogan "Wales, golf, Madrid - v takomto poradí" sa svojho času stal symbolom jeho nespokojnosti v Reale a pobytom na greenoch si stále rád kráti čas.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora