Články - 19.11.2020 21:08

Populárny portál predpovedal EURO 2020: toto by sme brali

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: GiveMeSport

Zoznam účastníkov pre budúcoročné EURO je známy a s ním svetlo sveta uzreli aj prvé odvážnejšie prognózy. Do jednej takej sa pustil aj internetový portál GiveMeSport, ktorý sa na Facebooku teší priazni viac ako 25 miliónov fanúšikov. Predpovedať sa pokúsil každý jeden výsledok turnaja a s ním aj to, kto sa stane šampiónom a akou cestou prejde. Pohár v rukách v júli redakcia predpovedá ambicióznym Belgičanom, ktorí momentálne kraľujú svetovému rebríčku. Zle, podľa nich, nedopadne ani Slovensko.

Angličania predpovedajú nášmu tímu až nečakane veľkú silu. V skupinovej časti remizujme 1:1 s Poľskom, potom zdoláme Švédov 2:1 a nakoniec ukoristíme cennú remízu 1:1 so Španielmi. S piatimi bodmi na konte obsadíme druhé miesto a hlavného favorita budeme sprevádzať vo vyraďovacích bojoch. V osemfinále nás zastaví anglický tím, a to tesným výsledkom 0:1.

Oveľa menšie šance dávajú autori Českej republike, ktorá podľa nich podľahne Škótsku, Chorvátsku aj Anglicku a skončí posledná. Počíta sa aj s prekvapeniami. Turci v skupine A vyfúknu postup Walesu aj Švajčiarsku, kým Dáni v skupine B obsadia prvú priečku pred Belgičanmi. Výber z Beneluxu to však mrzieť nebude, pretože v osemfinále narazí práve na Turecko, čím opäť nakopne svoje sebavedomie. Skupina F, ako papierovo najnabitejšia, má vniesť sklamanie do radov obhajcov titulu z Portugalska. Postúpi vraj Francúzsko a Nemecko.

GiveMeSport očakáva semifinálové víťazstvo Francúzska nad Dánskom, ktoré bude čiernym koňom šampionátu. Belgičania si poradia so Španielmi, aby následne francúzsko-belgické finále tesne zvládli zverenci Roberta Martíneza. Zaujímavosťou je, že podobnú predpoveď portál pripravil aj v marci. Vtedy ešte pracoval s neúplným zoznamom účastníkov. Postup Slovenska cez baráž síce čakal, no predpovedal naše skupinové vypadnutie na štíte Poľska. Októbrové a novembrové vystúpenia jeho pohľad na náš tím evidentne zmenili. Pri kvalifikantoch sa do veľkej miery mýlil. Namiesto Severného Macedónska na turnaji videl Island, Kosovo namiesto Maďarov a Nórov namiesto Škótska. Trvá však na tom, že titul budú v konečnom dôsledku brať belgickí futbalisti.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora