Články - 10.12.2020 19:41

Slováci, takto sa bude dať dostať ku vstupenkám na EURO

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Či sa bude hrať európsky futbalový šampionát na zaplnených štadiónoch, je naďalej veľmi otázne. UEFA však pracuje na tom, aby sa tak stalo. Aj preto sa fanúšikovia po celom kontinente zaujímajú o to, ako sa bude dať na tribúny dostať. Jedinú oficiálnu cestu ponúka oficiálny web turnaja v sekcii "tickets". Vstupenky sa zatiaľ ešte zakúpiť nedajú, no vytvoriť sa už dá užívateľské konto. Jeho predpríprava môže značne ušetriť čas v momente, keď sa začnú boje o miesta. Slovenský tím má hrať 14. júna v Dubline proti Poľsku, 18. júna bude na rovnakom štadióne čeliť aj Švédom a o päť dní neskôr vyzveme v Bilbau domácich Španielov.

Podľa oficiálneho webu Slovenského futbalového zväzu, ďalšie a detailnejšie informácie o predaji vstupeniek majú byť prezradené v marci. To sa už EURO značne priblíži a od prvých zápasov nás budú deliť tri mesiace. Kompetentní tak budú musieť vydať rozhodnutie o tom, do akej miery môže byť štadión naplnený. Rozhodovať o tom nebude ani tak organizátor, ako skôr epidemiologická situácia a s ňou spojené nariadenia v jednotlivých krajinách. Na slovenský zápas by sa malo dať dostať v troch cenových reláciách - 185 eur, 125 eur alebo 50 eur. V podobnej hodnote pôjdu do predaja aj osemfinálové vstupenky, v ďalšej fáze budú postupne zdražovať.

Najvyššia cena ponúkaných vstupeniek má byť 945 eur. Pôjde o tie najlukratívnejšie miesta na Wembley počas finálového stretnutia. Londýnsky svätostánok kompletne zastreší všetky duely od semifinálovej fázy a v priebehu piatich dní sa na ňom odohrajú hneď tri stretnutia. Najlacnejšie vstupenky ponúka Azerbajdžan, Rumunsko a Maďarsko. Najmä vynovená Puskás Aréna v Budapešti môže byť pre svoju blízkosť pre slovenského fanúšika atraktívnou možnosťou. Zahrajú si tam Maďari s Portugalskom, Maďarsko s Francúzskom a Portugalsko s Francúzskom. Najlacnejšie vstupenky sa budú dať zakúpiť v hodnote 30 eur.