Články - 24.12.2020 12:40

Ako z orieškov: tri najväčšie želania trénera Tarkoviča

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Slovenskú reprezentáciu preberal v pozícii "krízového manažéra" a hoci vypadnutie do "céčka" Ligy národov neodvrátil, mužstvo dostal druhý raz v ére samostatnosti na európsky šampionát. Štefan Tarkovič bol následne potvrdený v pozícii trénera národného mužstva a teší sa na nabitý rok 2021. Web Slovenského futbalového zväzu s ním pripravil predvianočný rozhovor, v ktorom prezradil najväčšie priania, ktoré pre najbližšie mesiace má. Počas Vianoc si však hodlá predovšetkým oddýchnuť a povinnosti, spojené s EURO-m a kvalifikáciou MS, necháva na január.

"Myslím si, že Štedrý večer je o tom, že rodina má byť spolu a že sa upokojí zhon z celého roka. Ľudia sa môžu v pokoji stretnúť a vychutnať si spoločné chvíle a atmosféru Vianoc. Práve preto sú pre mňa Vianoce symbolom pokoja, radosti a úsmevu v kruhu rodiny," povedal Tarkovič s tým, že u nich doma je tento sviatok tradičný, na východniarsky spôsob, spätý s viacerými zvykmi. Darčeky pritom rozhodne nie sú na prvom mieste, no na jeden mimoriadny z detstva si spomenul: "Boli to moje prvé kopačky Adidas s vymeniteľnými kolíkmi, ktoré sa v tej dobe zháňali veľmi ťažko. Neboli ani nové, otec ich zohnal od nejakého známeho. Pamätám si, že som v nich, klopkajúc po chodníku, chodil na tréning. Mal som to z domu, kde sme bývali, asi desať minút pešo. Mám to doteraz živo v pamäti, dokonca mi boli o číslo - číslo a pol väčšie, no nosil som ich stále,"

Predsavzatia do nového roka nemá, no želania rozhodne áno - športovú formu svojich zverencov, reštart mládežníckych súťaží, spojený s návratom detí na ihriská, a návrat fanúšikov na tribúny. "Prajem si, aby všetci hráči boli zdraví, aby čo najviac z nich malo dobrú športovú formu, presadili sa v kluboch a pravidelne hrávali. Prajem si, aby sa situácia, ktorá vznikla vplyvom koronakrízy, zlepšila a časom sa vyriešila," povedal tréner a na záver vyslovil želanie, s ktorým sa stotožňuje celá spoločnosť, nielen okruh športovcov: "Verím, že nasledujúci rok 2021 bude rok, keď sa život vráti do normálu."

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora