Články - 04.02.2021 10:48

Slovenskí futbalisti poznajú miesto šampionátového kempu aj domova

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Futbalová reprezentácia Slovenska už vie, kde rozloží svoj stan počas blížiacich sa Majstrovstiev Európy, ktoré pre náš výber začínajú prvým zápasom 14. júna. Rozložený bude v írskom Dubline, ktorý po zvážení viacerých faktov dostal prednosť pred Bilbaom. Pokiaľ ide o tréningový tábor pred reprezentačným vrcholom sezóny, voľba padla na rakúsky Windischgarsten. V tomto prípade zohrali úlohu dobré skúsenosti z minulosti, najmä z majstrovstiev pred piatimi rokmi. Posledný zápas pred odletom do dejiska turnaja by Slováci mali odohrať v Rakúsku.

Hoci je cestovanie a stretávanie v aktuálnej situácii komplikované, realizačný tím si bol obzrieť podmienky v Bilbau aj Dubline. "Do úvahy sme nebrali len hotel a tréningové centrum pre hráčov, ale aj celkovú logistiku, bezpečnosť, priestory pre mediálne služby a celkový marketing. Zavážil aj fakt, že v Dubline odohráme prvé dva zápasy proti Poľsku a Švédsku. Pevne verím, že dovtedy bude situácia s epidémiou taká, že fanúšikovia budú môcť fandiť na tribúnach a budú nás môcť prísť podporiť priamo do dejísk zápasov," opísal tréner Štefan Tarkovič proces výberu hlavného mesta Írska.

Plány pre Euro sú už do detailov premyslené, ale na ich zverejňovanie a ďalšie rozvíjanie zatiaľ nie je priestor. Prioritou je momentálne marcový asociačný termín, počas ktorého Slovensko zohrá zápasy s Cyprom, Maltou a Ruskom, v rámci kvalifikácie MS. V roku 2016 pred EURO odohralo Slovensko päť medzištátnych zápasov, postupne v marcovom, májovom termíne a v rámci júnovej generálky. To však ešte neexistovala Liga národov a kalendár reprezentácií bol odlišný.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora