Články - 08.02.2021 17:43

Najpamätnejší gól z EURO 2016? UEFA volí Mareka Hamšíka

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Facebook

Európsky futbalový šampionát sa nezadržateľne blíži a jeho prvý gól by mal padnúť už o sedemnásť týždňov. Ktorý z tých, ktoré padli na predošlom EURO sa vám vybaví ako prvý? Túto otázku svojim fanúšikom na Facebooku položila UEFA a sama pritom vyložila na stôl svoj tip. Vybrala "golazo" v podaní Mareka Hamšíka, ktorý zapadol do siete Ruska.

Náš záložník šikovným technickým obstrelom nedal najmenšiu šancu brankárovi Igorovi Akinfejevovi a spokojné úsmevy mohol rozdávať aj po záverečnom hvizde. Slováci duel vyhrali 2:1, pričom Hamšík mal podiel aj na góle Vladimíra Weissa, ktorý jeho zásahu predchádzal. Slovenský tím si tak napravil dojem po prehre s Walesom, ktorou turnaj otvoril a následne pridal remízu s anglickým mužstvom. V osemfinále nám potom stopku vystavilo Nemecko.

Po tomto výstavnom zásahu sa Marek Hamšík v najcennejšom drese trafil ešte sedemkrát a jeho strelecké konto je momentálne na čísle 25. My pevne veríme, že ďalšie kúsky pridá aj na samotných Majstrovstvách Európy, ktoré pre zverencov Štefana Tarkoviča začínajú stretnutím s Poľskom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora