Články - 17.03.2021 15:00

EURO U21: Holandsko po veľkom návrate pomýšľa na postup z prvého miesta

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/UEFA.com

Spoločne s Nemeckom bude reprezentácia Holandska patriť k favoritom na postup do vyraďovacej časti Majstrovstiev Európy do 21 rokov. Tie štartujú už o týždeň a "Oranjes" by so svojim kádrom radi zabojovali o čo najlepšie umiestnenie. Spoliehať sa môžu aj na krídelníka Lipska Justina Kluiverta.

Holandsko sa naposledy zúčastnilo šampionátu tejto vekovej kategórie ešte v roku 2013. Stroskotalo vtedy v semifinále na reprezentácii Talianska, no v drese Oranjes si zahrali mená ako Daley Blind, Georginio Wijnaldum či Memphis Depay. Formát Majstrovstiev Európy do 21 rokov sa však odvtedy zmenil a tento rok sa oproti poslednej účasti Holanďanov zúčastní hneď dvojnásobný počet tímov. V kvalifikácii nedali reprezentanti krajiny tulipánov šancu takmer žiadnemu súperovi. Z desiatich zápasov vyhrali deväť a krok s nimi držali len Portugalci. Účasť tak nemohla ujsť ani jednému tímu.

Tohtoročný šampionát pre Holanďanov štartuje hneď úvodným hracím dňom. Prvým súperom zverencov trénera Erwina van de Looia bude reprezentácia Rumunska. Pozornosť púta aj zverejnená nominácia Oranjes. V defenzíve sa môžu spoľahnúť na Mitchela Bakkera z PSG či Perra Schuursa z Ajaxu. Stred poľa by mohol ovládnuť Ludovit Reis, ktorý vďaka tomu, že má oboch rodičov zo Slovenska, má aj slovenské občianstvo. Sám však hovorí, že sa cíti ako Holanďan, a preto chce reprezentovať práve túto krajinu. V útoku by súperovým brankárom mohli narobiť poriadne vrásky hráči z nemeckej Bundesligy. Pozornosť bude upriamená na Justina Kluiverta z Lipska a Javaira Dilrosuna z Herthy Berlín.

Súpiska Holandska na ME do 21 rokov:
Brankári: Justin Bijlow (Feyenoord), Maarten Paes (Utrecht), Kjell Scherpen (Ajax)
Obrancovia: Mitchel Bakker (PSG), Sven Botman (Lille), Danilo Doekhi (Vitesse), Tyrell Malacia (Feyenoord), Perr Schuurs (Ajax), Jordan Teze (PSV), Jurriën Timber (Ajax), Deyovaisio Zeefuik (Hertha Berlín)
Stredopoliari: Jurgen Ekkelenkamp (Ajax), Abdou Harroui (Sparta Rotterdam), Teun Koopmeiners (AZ Alkmaar), Ludovit Reis (Osnabrück), Dani de Wit (AZ Alkmaar)
Útočníci: Myron Boadu (AZ Alkmaar), Brian Brobbey (Ajax), Javairo Dilrosun (Hertha Berlín), Cody Gakpo (PSV), Ferdi Kadioglu (Fenerbahce), Justin Kluivert (Lipsko), Noa Lang (Club Bruggy)

Program Holandska na ME do 21 rokov:
24. marca: Holandsko - Rumunsko
27. marca: Holandsko - Nemecko
30. marca: Holandsko - Maďarsko

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora