Články - 18.03.2021 15:00

EURO U21: Česká nominácia aj s brankárom z Fortuna ligy

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/UEFA.com

Česká futbalová reprezentácia do 21 rokov nebude chýbať na blížiacom sa európskom šampionáte tejto vekovej kategórie. Nastúpi v skupine B, keď si zmeria sily s Talianskom, domácim Slovinskom a Španielskom. Favoritom tak českí reprezentanti nie sú, no napriek tomu sa pokúsia zabojovať o postup do vyraďovacej časti. K tomu môže pomôcť aj brankár z Fortuna ligy.

Tréner Karel Krejčí totiž nominoval aj stabilnú brankársku jednotku Dunajskej Stredy. Martin Jedlička odchytal až osem z desiatich kvalifikačných zápasov a výraznou mierou sa pričinil k postupu Českej republiky na záverečný turnaj. V týchto dueloch inkasoval len štyrikrát a Česi tak napokon nechali za sebou aj Chorvátov, keď postúpili z prvej priečky. Naposledy sa na šampionáte tejto vekovej kategórie predstavili v roku 2017, a teda rovnako ako naša reprezentácia. V skupine C vtedy Česko síce zdolalo víťaza z Talianska, no nestačilo na Nemecko a Dánsko, a tak obsadilo posledné štvrté miesto. V nominácii vtedy boli hráči ako Tomáš Souček či Patrik Schick, ale aj futbalisti známi z pôsobenia v našej najvyššej súťaže ako Patrik Macej či Filip Kaša.

Tentokrát by Česi radi zabojovali o senzačný postup na úkor jedného z dvojice Taliansko - Španielsko. Najväčšia pozornosť v kádri trénera Krejčího bude na stredopoliaroch. Trojica Michal Sadílek, Ladislav Krejčí a Pavel Bucha má rovnakú trhovú hodnotu 2,5 milióna eur, a tak na nich bude zameraný tiež nejeden futbalový skaut. Do nominácie sa dostal aj útočník Baníku Ostrava Ondřej Šašinka, ktorý v minulosti pôsobil na Slovensku. Zahral si v Senici aj Zlatých Moravciach, no v oboch prípadoch išlo len o hosťovanie z kmeňového klubu. Svoju púť šampionátom odštartuje Česko v stredu 24. marca zápasom s Talianskom.

Súpiska Česka na ME do 21 rokov:
Brankári: Matěj Kovář (Manchester United), Martin Jedlička (DAC Dunajská Streda), Matouš Trmal (Vitória SC)
Obrancovia: Matěj Chaluš (Slovan Liberec), Michal Fukala (Slovan Liberec), Denis Granečný (Emmen), Libor Holík (Jablonec), Dominik Plechatý (Sparta Praha), Martin Vitík (Sparta Praha)
Stredopoliari: Pavel Bucha (Viktoria Plzeň), Filip Havelka (České Budějovice), Dominik Janošek (Zlín), Adam Karabec (Sparta Praha), Michal Kohút (Slovácko), Ladislav Krejčí (Sparta Praha), Ondřej Lingr (Slavia Praha), Tomáš Ostrák (Karviná), Michal Sadílek (Slovan Liberec), Pavel Šulc (Viktoria Plzeň), Antonín Vaníček (Bohemians Praha), Patrik Žitný (Teplice)
Útočníci: Václav Drchal (Mladá Boleslav), Ondřej Šašinka (Baník Ostrava)

Program Česka na ME do 21 rokov:
24. marca: Česko - Taliansko
27. marca: Česko - Slovinsko
30. marca: Česko - Španielsko

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora