Články - 18.03.2021 16:17

Reakcia na nevydarenú kvalifikáciu - šestnásť nováčikov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov rozhodne nemôžu hovoriť o uplynulom kvalifikačnom cykle ako o úspešnom. V bojoch o EURO ich okrem silného Francúzska a Švajčiarska predbehli aj rovesníci z Gruzínska. Zbytočná strata však prišla aj proti Azerbajdžanu a v posledných zápasoch náš tím už nemal o čo hrať. Teraz sa pozornosť preklápa na ďalší európsky šampionát a boje oň štartujú v septembri. Na marcovom asociačnom termíne sa trénerovi Jaroslavovi Kentošovi bude hlásiť až šestnásť nováčikov.

Nominácia zahŕňa aj mená Jána Bernáta, Petra Pokorného, Jakuba Kadáka či Miroslava Gona. Tí patrili medzi vyťažovaných hráčov už v bojoch o EURO v Maďarsku a Slovinsku. Chýbať však bude David Strelec s Tomášom Suslovom, ktorí sa dočkali pozvánky do reprezentačného A-tímu. "Nám budú chýbať, ale všetci im prajeme, aby sa im darilo v prvom tíme. U nás dostanú šancu ďalší hráči zo širšieho kádra. Verím, že sa jej chytia a my budeme mať pozitívne starosti. Zápasy budeme chcieť čo najlepšie zvládnuť, súperi sú veľmi kvalitní," povedal kouč Jaroslav Kentoš.

Mladí Slováci si zahrajú na turnaji v Turecku, kde ich preverí severomacedónsky a ukrajinský tím do 21 rokov a okrem neho aj tím Uzbekistanu do 23 rokov. "Tento zraz bude aj o spoznávaní sa, ale keďže sme nemohli pre zlú pandemickú situáciu absolvovať januárový kemp, čakajú nás počas marcového zrazu viaceré úlohy. Budeme budovať tímovú chémiu či základnú hernú koncepciu," prezradil tréner ambície, ktoré nie sú úplne založené na výsledkoch.

Program slovenskej "dvadsať jednotky" v Turecku:
25. marca o 15:00: Uzbekistan u23 - SLOVENSKO U21
27. marca o 15:00: Severné Macedónsko u2 - SLOVENSKO U21
29. marca o 16:00: Ukrajina u21 - SLOVENSKO u21

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora