Články - 19.03.2021 18:00

EURO U21: Dáni zabojujú o postup v hrateľnej skupine C

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/UEFA.com

Ani reprezentácia Dánska do 21 rokov nebude chýbať na európskom šampionáte v Maďarsku a Slovinsku. Zverenci trénera Alberta Capellasa Hermsa boli vyžrebovaní do skupiny C, ktorá okrem favorizovaných Francúzov prisúdila Dánom do cesty Island a Rusko.

V hrateľnej spoločnosti tak dánska reprezentácia zabojuje o vytúžený postup do vyraďovacej časti. Doposiaľ najväčší úspech zaznamenali Dáni v roku 2015, keď na šampionáte v Česku obsadili tretie miesto. V kádri vtedy boli hráči ako Andreas Christensen, Yussuf Poulsen či Pierre-Emile Højbjerg. Odvtedy pridalo Dánsko ďalšie dve účasti na záverečnom turnaji, no v oboch prípadoch stroskotali už v základnej skupine. Kvalifikáciou na EURO 2021 prešli reprezentanti tejto severskej krajiny ako nôž maslom, keď ani jeden zápas neprehrali a stratili len štyri body.

Najväčšou hviezdou v kádri Dánska bude na tohtoročnom šampionáte krídelník Jacob Bruun Larsen. Bývalý hráč Borussie Dortmund či Hoffenheimu aktuálne pôsobí v belgickom Anderlechte Brusel. Spolu s ním by ofenzívu mohli ťahať aj Anders Dreyer z Midtjyllandu alebo Jesper Lindstrøm z Brøndby. Púť dánskeho národného tímu sa na turnaji začne vo štvrtok 25. marca. Prvým súperom zverencov trénera Hermsa bude favorit skupiny C - Francúzsko. Neskôr si Dáni zmerajú sily aj s Islandom a Ruskom.

Súpiska Dánska na ME do 21 rokov:
Brankári: Oliver Christensen (Odense), Mads Hermansen (Brøndby), Peter Vindahl Jensen (Nordsjælland)
Obrancovia: Frederik Alves Ibsen (West Ham), Mads Bech Sørensen (Brentford), Mads Roerslev (Brentford), Andreas Poulsen (Austria Viedeň), Rasmus Carstensen (Silkeborg), Sebastian Hausner (AGF Aarhus), Victor Nelsson (FC Kodaň)
Stredopoliari: Gustav Isaksen (Midtjylland), Jacob Brunn Larsen (Anderlecht), Jesper Lindstrøm (Brøndby), Magnus Kofod Andersen (Nordsjælland), Morten Hjulmand (Lecce), Nikolas Nartey (Sandhausen), Victor Jensen (Nordsjælland), Anders Dreyer (Midtjylland)
Útočníci: Mohamed Daramy (FC Kodaň), Nikolai Baden Frederiksen (Tirol), Nikolai Laursen (Emmen), Wahid Faghir (Vejle), Carl Holse Justesen (Rosenborg)

Program Dánska na ME do 21 rokov:
25. marca: Dánsko - Francúzsko
28. marca: Dánsko - Island
31. marca: Dánsko - Rusko

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora