Články - 21.03.2021 12:00

EURO U21: Ruská nominácia výhradne z hráčov domácej súťaže

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/UEFA.com

Posledným členom skupiny C bude na blížiacich sa Majstrovstvách Európy do 21 rokov Rusko. Do konca marca odohrá zápasy postupne s Islandom, Francúzskom a Dánskom, pričom sa bude spoliehať len na hráčov z domácej súťaže.

Najväčšie hviezdy tímu majú trhovú hodnotu viac ako desať miliónov eur. Ide o útočníka CSKA Moskva Fjodora Chalova, ktorý je aktuálne ohodnotený dvanástimi miliónmi eur. Spolu s ním by Rusov mal ťahať brankár Spartaka Moskva Aleksandr Maksimenko, ktorý bude s hodnotou jedenásť miliónov eur štvrtým najdrahším brankárom turnaja. V kvalifikácii zaznamenali ruskí futbalisti z desiatich zápasov až sedem víťazstiev, pričom prehrali len raz. Obsadili tak prvé miesto pred Poľskom, keď inkasovali len štyri góly. Strelecky sa najviac darilo práve Chalovovi.

Ruská mládežnícka reprezentácia sa na európskom šampionáte predstaví po osemročnej odmlke. Naposledy štartovala v roku 2013, keď v Izraeli stroskotala v základnej skupine. Tentokrát si bude chcieť vylepšiť umiestnenie v konkurencii, ktorá možno nevzbudzuje priveľký rešpekt, no boj o postup bude poriadne tuhý. Úvodný zápas odohrá Rusko na turnaji vo štvrtok 25. marca proti Islandu. Následne sa predstaví proti favoritovi skupiny z Francúzska a na záver základnej časti odohrá duel s Dánskom.

Súpiska Ruska na ME do 21 rokov:
Brankári: Denis Adamov (Soči), Ivan Lomajev (Krídla Sovietov), Aleksandr Maksimenko (Spartak Moskva)
Obrancovia: Igor Divejev (CSKA Moskva), Roman Jevgenijev (Dinamo Moskva), Nikita Kalugin (Neftechimik), Danil Krugovoi (Zenit), Pavel Maslov (Spartak Moskva), Nayair Tiknizjan (CSKA Moskva), Arťom Golubjov (Ufa)
Stredopoliari: Danil Glebov (Rostov), Konstantin Kuchajev (CSKA Moskva), Daniil Kulikov (Lokomotiv Moskva), Daniil Lesovoj (Dinamo Moskva), Aleksandr Lomovickij (Arsenal Tula), Ivan Obliakov (CSKA Moskva), Magomed Suleimanov (Krasnodar), Nail Umiarov (Spartak Moskva), Daniil Utkin (Krasnodar), Arsen Zacharian (Dinamo Moskva)
Útočníci: Fjodor Chalov (CSKA Moskva), Viačeslav Gruľov (Dinamo Moskva), Denis Makarov (Rubin)

Program Ruska na ME do 21 rokov:
25. marca: Rusko - Island
28. marca: Rusko - Francúzsko
31. marca: Rusko - Dánsko

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora