Články - 21.03.2021 18:00

EURO U21: V konkurencii chorvátskych útočníkov sa pokúsi presadiť aj hráč Dunajskej Stredy

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/UEFA.com

Vo štvrtok 25. marca odštartujú svoju púť európskym mládežníckym šampionátom hráči Chorvátska. V skupine D narazia postupne na Portugalsko, Švajčiarsko a Anglicko, a tak budú mať cestu za postupom veľmi náročnú.

Tréner a bývalý hráč Liverpoolu Igor Biščan nominoval aj jedného hráča z našej najvyššej súťaže. Konkurenciu v útoku bude robiť zakončovateľ Dunajskej Stredy Marko Divkovič, ktorý patrí k najlepším hráčom DAC-u v aktuálnej sezóne. Okrem neho by smerom dopredu mal najviac pomôcť záložník Lovro Majer z Dinama Záhreb, ktorého trhová hodnota sa pohybuje na hranici desiatich miliónov eur. Defenzíve by mali pomáhať najmä záložník Nikola Moro z Dinama Moskva či dvojica krajných obrancov - Borna Sosa a Domagoj Bradarič, ktorí nastupujú za Stuttgart, resp. Lille.

Chorváti sa na šampionát napokon kvalifikovali z druhého miesta, keď síce prehrali z desiatich zápasov len jeden, no napriek tomu o bod nestačili na Česko. Na záverečnom turnaji sa reprezentácia Chorvátska predstavila aj pred dvoma rokmi v Taliansku, kde však skončila už v základnej skupine so ziskom jediného bodu. Tentokrát to ale nebude o nič jednoduchšie, keďže súpermi balkánskeho tímu budú tri mimoriadne silné národné tímy. Prvý zápas odohrajú zverenci trénera Biščana vo štvrtok 25. marca proti Portugalsku.

Súpiska Chorvátska na ME do 21 rokov:
Brankári: Adrian Šemper (Chievo), Dominik Kotarski (Ajax), Ivan Nevistič (Rijeka)
Obrancovia: Borna Sosa (Stuttgart), Domagoj Bradarič (Lille), Marin Šverko (Saarbrücken), David Čolina (Hajduk Split), Martin Erlič (Spezia), Krešimir Krizmanič (Gorica), Mario Vuškovič (Hajduk Split)
Stredopoliari: Nikola Moro (Dinamo Moskva), Lovro Majer (Dinamo Záhreb), Kristijan Bistrovič (Kasimpasa), Darko Nejašmič (Hajduk Split), Mihael Žaper (Osijek), Bartol Franjič (Dinamo Záhreb), Luka Sučič (Salzburg)
Útočníci: Luka Ivanušec (Dinamo Záhreb), Sandro Kulenovič (Rijeka), Petar Musa (Union Berlín), Dario Špikič (Gorica), Dario Vizinger (Wolfsberger), Marko Divkovič (DAC Dunajská Streda)

Program Chorvátska na ME do 21 rokov:
25. marca: Chorvátsko - Portugalsko
28. marca: Chorvátsko - Švajčiarsko
31. marca: Chorvátsko - Anglicko

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora