Články - 24.03.2021 22:50

EURO U21: Na úvod česká remíza či víťazstvá favoritov

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Úvodným hracím dňom dnes odštartovali Majstrovstvá Európy do 21 rokov. Do hry sa dostali aj českí reprezentanti, ktorí odohrali mimoriadne vyrovnaný zápas s favorizovaným Talianskom. Naopak úlohu favorita potvrdili úradujúci šampióni zo Španielska. Tí si v prvom dueli poradili s domácim Slovinskom.

Program šampionátu zahájila skupina B. Prvý gól turnaja zaznamenal taliansky útočník Gianluca Scamacca, ktorý prekonal brankára českej reprezentácie Martina Jedličku. Gólman fortunaligovej Dunajskej Stredy však nemusel vešať hlavu, keď si v druhom polčase dal vlastný gól Giulio Maggiore. Remízový výsledok 1:1 zostal až do samého záveru stretnutia, a to aj napriek tomu, že Taliani dohrávali len s deviatimi hráčmi. Červené karty obdržali Sandro Tonali a Riccardo Marchizza. Jedného z hostiteľov turnaja vyzvali na úvod úradujúci šampióni zo Španielska. Prvý polčas sa síce skončil bezgólovou remízou, no v tom druhom už favorit úradoval a zvíťazil 3:0, vďaka čomu sa dostal na čelo tabuľky po úvodných súbojoch.

Vo večernom programe nastúpila aj druhá usporiadateľská krajina, ktorou je Maďarsko. Zverenci trénera Zoltána Geru vyzvali favorizované Nemecko. V prvom polčase to ešte bol zápas bez gólu, avšak do toho druhého nastúpil jeden z favoritov celého turnaja s jasnou úlohou. Tú Nemci splnili, keď strelili tri góly a ujali sa tak vedenia v skupine A. Tešiť ich môže aj zaváhanie Holanďanov. Oranjes len remizovali vo svojom úvodnom zápase na šampionáte s Rumunskom 1:1. Takýto stav platil už po prvom dejstve, a tak sa dnes v Slovinsku a Maďarsku zrodili dva totožné výsledky. ME do 21 rokov pokračujú už zajtra súbojmi v skupinách C a D.