Články - 25.03.2021 22:55

EURO U21: Prekvapivé zaváhania Angličanov a Francúzov

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Prvé veľké prekvapenia sa zrodili na Majstrovstvách Európy do 21 rokov počas druhého hracieho dňa. Favorizovaná reprezentácia Anglicka totiž nestačila vo svojom úvodnom vystúpení na rovesníkov zo Švajčiarska a prišla tak o cenné body. Rovnako tak zaváhali aj Francúzi v súboji s Dánskom. Naopak, rozstrieľali sa Rusi, ktorí nedali šancu Islandu.

Otváracím súbojom skupiny D bol duel Anglicka so Švajčiarskom. Favoriti na zisk celkového titulu nastúpili prevažne s hráčmi z Premier League, no ani to nestačilo na body. Angličania vyslali na súperovho gólmana len jedinú strelu na bránu, pričom ich trápenie podčiarkol v 78. minúte útočník francúzskeho Nice Dan Ndoye. Dvadsaťročný futbalista sa postaral o nečakané víťazstvo Švajčiarska, ktoré poslal na delené prvé miesto v tabuľke. V prvom zápase skupiny C sa stretli Rusko s Islandom. Jednoznačný priebeh zvýraznili ruskí futbalisti už v prvom polčase, ktorý vyhrali 3:0. V druhom dejstve pridali ešte jeden gól, no gólman Maksimenko si čisté konto neudržal, keď v 59. minúte lovil loptu zo siete. Napriek tomu však môže byť Rusko spokojné, keďže sa po prvom kole nachádza na čele svojej základnej skupiny.

Gólovo chudobné boli večerné stretnutia. Ďalší z favoritov na zisk titulu, Francúzsko, nastúpil na svoj úvodný zápas proti húževnatému Dánsku. Už pri pohľade na základnú zostavu favorizovaného tímu sa čakalo víťazstvo Francúzov, no opak sa stal skutočnosťou. Na úvodný gól sa síce čakalo až do 75. minúty, avšak postaral sa oň útočník Midtjyllandu Anders Dreyer. Aj Dáni sa tak postarali o prekvapenie a zavesili sa tak v tabuľke skupiny C za Rusko. Rovnako jeden gól padol aj v poslednom zápase dnešného programu, v ktorom Portugalsko vyzvalo Chorvátsko. O triumfe krajiny z Pyrenejského polostrova rozhodol striedajúci žolík Fabio Vieira, kmeňový hráč FC Porto. Portugalci tak sú na čele skupiny D s totožným skóre, aké má aj Švajčiarsko. Program ME do 21 rokov pokračuje v sobotu zápasmi skupín A a B.

ME do 21 rokov, druhý hrací deň:
Anglicko - Švajčiarsko 0:1 (0:0)
Gól: 78. Ndoye

Rusko - Island 4:1 (3:0)
Góly: 31. Chalov (11m), 42. Tiknizjan, 45+2. Zacharjan, 53. Makarov - 59. Gudjohnsen

Francúzsko - Dánsko 0:1 (0:0)
Gól: 75. Dreyer

Portugalsko - Chorvátsko 1:0 (0:0)
Gól: 69. Vieira