Články - 27.03.2021 22:52

EURO U21: Ďalšia česká remíza, nerozhodne hrali aj favoriti

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Remízový deň. Aj tak sa dá označiť dnešné dianie na Majstrovstvách Európy do 21 rokov. Odohrali sa totiž štyri súboje, pričom až tri sa skončili nerozhodne. Zabodovali opäť aj českí futbalisti, s postupom to majú nahnuté Holanďania.

V podvečernom programe sa predstavili obe usporiadateľské krajiny. Maďarsko doplatilo na veľa žltých kariet v prvom polčase, pričom z toho bola aj jedna červená, ktorá ovplyvnila priebeh zápasu. Do vedenia síce v druhom dejstve išli práve zverenci trénera Zoltána Geru, no neskôr dvakrát inkasovali a po dvoch odohraných dueloch zostávajú bez bodu. Svoj prvý bod na šampionáte naopak získali Slovinci, keď remizovali s Českou. Pre našich geografických susedov to bol druhý nerozhodný výsledok na turnaji. Česi tak majú celkové skóre 2:2, no nestrelili ešte ani jeden gól. Oba presné zásahy, ktoré majú na konte, boli totiž vlastné góly ich súperov.

Večerné súboje boli gólovo chudobné. Oba by sa však dali považovať za šlágre tretieho hracieho dňa. Nemecko totiž vyzvalo Holandsko v rámci skupiny A. Na gól sa čakalo do 48. minúty, keď sa presadil Justin Kluivert. V závere však vyrovnal Lukas Nmecha a body sa tak v tomto dueli delili. Rovnako to dopadlo aj v skupine B, kde sa stretli Španielsko a Taliansko. Tam však nepadol žiaden gól, no núdza nebola o červené karty. V samom závere boli vylúčení dvaja talianski a jeden španielsky hráč. Po nerozhodnom výsledku vedie tabuľku Španielsko so štyrmi bodmi, po dva body majú Česko a Taliansko. Posledné Slovinsko má jeden bod. Program ME do 21 rokov pokračuje už zajtra.