Články - 28.03.2021 22:53

EURO U21: Anglicko na pokraji vypadnutia, Francúzi získali prvé body

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Penaltový deň dnes zažili futbalisti do 21 rokov na Majstrovstvách Európy v Maďarsku a Slovinsku. V každom zo štyroch duelov totiž bol odpískaný aspoň jeden pokutový kop. Rovnako sa dá hovoriť o pomerne gólových súbojoch, keďže v každom padli minimálne dva presné zásahy. Výsledkovo si cestu do štvrťfinále takmer vydláždili Dáni a Portugalci, naopak na pokraji vypadnutia sú Angličania.

Prvým zápasom štvrtého hracieho dňa bol súboj Islandu s Dánskom, ktorý napokon rozhodli góly v úvodných dvadsiatich minútach. Dovtedy totiž dvakrát skórovali Dáni, pričom ich súper mal neskôr možnosť korigovať skóre, no pokutový kop nepremenil. Pre severskú krajinu to bolo druhé víťazstvo na šampionáte, čo znamená prvé miesto v skupine C a výrazné priblíženie sa postupu do vyraďovacej fázy. V boji o štvrťfinále zostáva aj chorvátska reprezentácia. Tá dokázala v divokom zápase poraziť Švajčiarov a dostala sa na rovnaké skóre a počet bodov, aký majú práve Helvéti. V skupine D tak budú oba celky bojovať o postup až do samého konca.

Večerný program pozostával sčasti z derby súboja medzi Portugalskom a Anglickom. Krajina z Pyrenejského polostrova zaknihovala už druhé víťazstvo na turnaji a pokojne tak kráča za postupom do vyraďovacej fázy. Naopak anglické šance na postup sa výrazne znížili, keďže tím zložený prevažne z hráčov Premier League zatiaľ nezískal ani bod. V skupine C získali prvé body Francúzi, ktorí si poradili s Ruskom, no o postup budú musieť bojovať v rámci posledného hracieho dňa základných skupín. Zajtra si všetky tímy doprajú voľno, kým pokračovanie ME do 21 rokov je na programe v utorok.

ME do 21 rokov, štvrtý hrací deň:
Island - Dánsko 0:2 (0:2)
Góly: 5. Isaksen, 18. Bech Sorensen

Chorvátsko - Švajčiarsko 3:2 (1:0)
Góly: 8. Ivanušec, 61. Moro (11m), 64. Vizinger - 79. Imeri (11m), 89. Kulenovič (vl.)

Portugalsko - Anglicko 2:0 (0:0)
Góly: 64. Dany Mota, 74. Trincao (11m)

Rusko - Francúzsko 0:2 (0:2)
Góly: 15. Edouard (11m), 24. Ikoné (11m)

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora