Články - 30.03.2021 22:50

EURO U21: Postup favoritov spečatený. Česi končia

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Až posledný hrací deň v základných skupinách A a B rozhodol o postupujúcich do vyraďovacej fázy Majstrovstiev Európy do 21 rokov. Uspieť napokon dokázali favorizované celky, ktoré si až na Nemecko postrážili dnešný postup. Naopak na turnaji končia Česi. Tí sa so šampionátom rozlúčili prehrou so Španielskom.

Jednoznačne za postupom išli Holanďania. Tí nedali šancu domácemu Maďarsku, keď po polčase viedli síce len 1:0, no napokon sa tešili z kanonády, ktorú predviedli. Víťazstvom 6:1 si na základe skóre zabezpečili prvú priečku v skupine A a zahrajú si tak vo štvrťfinále. Chýbať v ňom nebudú ani Nemci, ktorí sa však do poslednej chvíle o postup báli. Napokon rozhodlo skóre, keďže spoločne s Holanďanmi a Rumunmi nazbierali nemeckí reprezentanti päť bodov. Remíza s Rumunskom ich posunula do májovej vyraďovacej časti.

Postup spečatili aj ďalší dvaja favoriti. V skupine B si Španielsko poradilo s Českom, avšak na úvodný gól sa čakalo až 69 minút. Gólman Dunajskej Stredy Martin Jedlička sa tak po troch odchytaných súbojoch lúči s turnajom, na ktorom Česi nazbierali dva body za remízy s Talianskom a Slovinskom. Práve tieto dva celky odohrali posledný zápas dnešného programu. Taliani prakticky rozhodli o víťazstve už v prvom polčase a napokon sa umiestnili na druhej priečke za Španielskom. Oba tímy si tak na prelome mája a júna zahrajú vo štvrťfinále ME do 21 rokov. Zajtra sú na programe posledné zápasy skupín C a D.

ME do 21 rokov, piaty hrací deň:
Holandsko - Maďarsko 6:1 (1:0)
Góly: 42. de Wit, 47. Boadu (11m), 58. a 70. Gakpo, 87. Botman, 89. Brobbey - 65. Bolla (11m)

Nemecko - Rumunsko 0:0 (0:0)

Španielsko - Česko 2:0 (0:0)
Góly: 69. a 78. Gomez

Taliansko - Slovinsko 4:0 (3:0)
Góly: 10. Maggiore, 19. Raspadori, 25. a 50. Cutrone (prvý z 11m)