Články - 31.03.2021 22:33

EURO U21: Dáni a Portugalci postúpili bez straty bodu. Angličania napriek výhre končia

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Posledné štyri reprezentácie si dnes vybojovali miestenky vo vyraďovacej časti Majstrovstiev Európy do 21 rokov. Suverénnymi víťazmi skupín C a D sa stali Dánsko a Portugalsko, pričom oba tímy ani raz neinkasovali. Základnú časť tak ukončili so skóre 6:0 a ziskom deviatich bodov. Naopak mimoriadne sklamanie zažívajú Angličania, ktorí na turnaji končia už po troch zápasoch.

Dánski reprezentanti ukončili hladkú cestu základnou skupinou C jednoznačným víťazstvom nad Ruskom. O osude stretnutia rozhodli prakticky už v úvodných jedenástich minútach, keď zaznamenali dva presné zásahy. Zvíťazili aj Francúzi, ktorí si poradili s Islandom. Taktiež dokázali streliť dva góly v prvom polčase a to im stačilo na zisk troch bodov a postup z druhého miesta.

Jednoznačný postup oslavujú aj Portugalci. Tí si poradili so Švajčiarskom a bez straty bodu a inkasovaného gólu ovládli skupinu D. Spolu s nimi si miestenku vo štvrťfinále vybojovali reprezentanti Chorvátska. Dnes síce prehrali s Anglickom, no napriek tomu o skóre nechali za sebou práve Albion. Vyraďovacia časť ME do 21 rokov je na programe netradične až na prelome mája a júna.

ME do 21 rokov, šiesty hrací deň:
Dánsko - Rusko 3:0 (2:0)
Góly: 10. Bruun Larsen, 11. Dreyer, 90. Holse

Chorvátsko - Anglicko 1:2 (0:1)
Góly: 91. Bradarič - 12. Eze (11m), 74. Jones

Island - Francúzsko 0:2 (0:2)
Góly: 17. Guendouzi, 38. Edouard

Švajčiarsko - Portugalsko 0:3 (0:1)
Góly: 3. Queiros, 60. Trincao, 65. Conceicao

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora