Články - 16.05.2021 12:37

Nominácia Holandska na EURO bez ikonickej hviezdy

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalové zväzy v jednotlivých krajinách postupne zverejňujú širšie nominácie na EURO 2021 a výnimkou nie sú ani Holanďania, päťnásobní medailisti z tohto podujatia, ktorí sa v roku 1988 dočkali aj titulu kontinentálnych šampiónov. Do výberu sa im nezmestil Arjen Robben, ktorý tak nezaokrúhli počet svojich štartov na stovku a ktovie, či sa tak stane aspoň v rámci kvalifikačného cyklu na MS v Katare. Skúsený krídelník je na čísle 96 a tréner Frank de Boer ho do svojho výberu nepovolal.

Kvalitná holandská reprezentácia obsahuje dvadsať mien z piatich najkvalitnejších európskych líg, dvanásť hráčov z domácej súťaže a dvoch legionárov z Ruska. "Nikdy nehovor nikdy, ale v tejto chvíli to nevidím na zaradenie Robbena do reprezentácie," pristavil sa tréner pri vynechaní 37-ročného futbalistu z FC Groningen. S národným tímom pritom získal striebro aj bronz na majstrovstvách sveta a k tomu jeden bronz z ME.

V lete 2019 ohlásil po dlhých jedenástich rokoch vo farbách Bayernu Mníchov svoj koniec kariéry, ale ten si po roku rozmyslel a momentálne hráva Eredivisie. V tejto sezóne ho však značne trápili zranenia, odohrať stihol len šesť zápasov, v ktorých nedal ani gól. V konkurencii krídelníkov ho tak v tíme o miesto pripravili o poznanie mladší chlapci, ako Cody Gakpo (22 rokov) či Steven Bergwijn (23).

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora