Články - 02.06.2021 10:21

Slovenská zostava na EURO je známa. Jediný hráč z domácej ligy

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Ako bolo avizované, po remízovom prípravnom zápase s Bulharskom prezradil Štefan Tarkovič definitívnu nomináciu na vrcholné futbalové reprezentačné podujatie tohto roka. 11. júna majú úvodný výkop majstrovstvá Európy a ešte predtým musel svetlo sveta uzrieť 26-menný zoznam hráčov, ktorí na tento turnaj vycestujú. Doň sa dostal jediný futbalista z domácej Fortuna ligy, Vladimír Weiss ml., hoci tréner priznáva, že nebyť zranenia v poslednom zápase, doplnil by ho aj klubový spoluhráč Dávid Strelec zo Slovana Bratislava. Z tímu na poslednú chvíľu vpadol Jakub Holúbek, Matúš Bero a Erik Jirka.

"Ani u jedného hráča to nebolo z výkonnostného hľadiska alebo zlým prístupom k tréningovému procesu či zápasu. Rozhodla hráčska typológia a predpokladaný scenár zápasov na EURO," povedal tréner Štefan Tarkovič na tlačovej konferencii s tým, že generálku proti Rakúsku absolvujú naši reprezentanti už v definitívnom turnajovom zložení. Pre kvarteto Hamšík, Pekarík, Kucka a Weiss to bude tretí šampionát, kým Tomáš Suslov či Jakub Hromada budú na EURO rozširovať svoj skromný počet štartov za reprezentačné "áčko". Nebyť zranenia Dávida Strelca, zaradil by sa do tejto partie. Jeho zdravotný stav si však vyžiada niekoľkotýždňový výpadok. Podobne trénera mrzelo aj vyradenie Matúša Bera: "Jeho reakcia bola adekvátna. Má pocit, že odohral najlepšiu sezónu v Holandsku. Je to frustrujúce a môže cítiť subjektívnu krivdu,"

Tesné rozhodovanie to bolo na poste ľavého obrancu, kde dokáže popri Tomášovi Hubočanovi alternovať aj Dávid Hancko. V strede poľa na pozícii pod hrotom bolo kľúčové rozhodnutie medzi Albertom Rusnákom a Lászlom Bénesom. Tréneri sa rozhodli pre druhého menovaného. Spomedzi nominovaných hráčov, novinárov najviac zaujímal Stanislav Lobotka, ktorý v tejto sezóne absolvoval len 527 klubových minút, no v reprezentácii miesto má. "Poznám ho dosť dlho na to, aby som vedel, čo v ňom je. Niekedy majú hráči smolu, dostanú sa do klubu, kde tréner uprednostní iných hráčov na danej pozícii. Som si vedomý, že mu chýba zápasová prax. Takýto typ hráča nám chyba. Bol by som nerád, aby sme na záverečnom turnaji nemali takéhoto futbalistu," obhájil si svoje rozhodnutie kouč.

Nominácia Slovenska na EURO 2021:

Brankári:

Martin Dúbravka (Newcastle United)
Dušan Kuciak (Lechia Gdansk)
Marek Rodák (FC Fulham)
Obrancovia:
Peter Pekarík (Hertha Berlín)
Martin Koscelník (Slovan Liberec)
Martin Valjent (RCD Mallorca)
Ľubomír Šatka (Lech Poznaň)
Milan Škriniar (Inter Miláno)
Denis Vavro (SSD Huesca)
Tomáš Hubočan (Omonia Nikózia)
Dávid Hancko (Sparta Praha)
Stredopoliari:
Marek Hamšík (IFK Göteborg)
Stanislav Lobotka (SSC Neapol)
Ján Greguš (Minnesota United)
Patrik Hrošovský (KRC Genk)
Juraj Kucka (Parma Calcio)
Ondrej Duda (1. FC Kolín)
Jakub Hromada (Slavia Praha)
Róbert Mak (Ferencváros Budapešť)
Vladimír Weiss (ŠK Slovan Bratislava)
László Bénes (FC Augsburg)
Lukáš Haraslín (Sassuolo Calcio)
Tomáš Suslov (FC Groningen)
Útočníci:
Róbert Boženík (Feyenoord Rotterdam)
Michal Ďuriš (Omonia Nikózia)
Ivan Schranz (FK Jablonec)

Realizačný tím:
Štefan Tarkovič (hlavný tréner), Marek Mintál, Samuel Slovák (obaja asistenti trénera), Miroslav Seman (tréner brankárov), Martin Rusňák (kondičný tréner), Michal Slyško (videoanalytik), Róbert Tomaschek (technický vedúci), Ján Baťalík, Vladimír Pener (obaja lekári), Marián Drinka, Peter Hečko, Martin Nozdrovický (všetci fyzioterapeuti), Mário Prelovský (masér), Ján Beniak, Marek Košáň (obaja kustódi)