Články - 07.06.2021 19:43

Mourinho predpovedá víťaza EURO 2021. Angličanov nepotešil

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: The Sun

Trénerské úspechy Josého Mourinha sú síce z čias minulých, no v Anglicku má vybudovanú povesť futbalového experta. Aj preto ho denník The Sun oslovil so žiadosťou o rozsiahlu analýzu blížiacich sa majstrovstiev Európy aj s konkrétnym tipom na výber, ktorý by sa mohol tešiť zo zlata. Bývalý kouč Chelsea, Tottenhamu či Manchestru United zameral osobitnú pozornosť aj na Anglicko, v ktorom trávil svoje najaktuálnejšie trénerské roky a gro reprezentácie tak mal možnosť sledovať v zápasoch priamo počas svojej práce. Britských čitateľov však mimoriadne nepotešil a hoci zverenci Garetha Southgatea svoju kvalitu rozhodne majú, veľký úspech im nepredpovedá.

Angličania naposledy ovládli veľký turnaj v roku 1966, kedy sa tešili z titulu majstrov sveta. Teraz majú výborných hráčov a podľa Mourinha je to rok "teraz alebo nikdy". Značnú časť turnaja pritom hrajú doma, no mimoriadne vysoké očakávania sú zároveň zväzujúce. "Anglicko je zrejme spoločne s Brazíliou pre očakávania od mužstva jedným z dvoch najnáročnejších národných tímov na trénovanie. Očakáva sa od nich veľa, no kultúra je taká, že namiesto podpory od prvého do posledného dňa sa od začiatku šíri negativita," zhrnul situáciu Angličanov, ktorí sa budú musieť vyrovnať s obrovským psychickým tlakom.

Za najväčšieho favorita považuje portugalský odborník Francúzov. Podľa vlastných slov, tento názor ani netreba obzvlášť obhajovať a stačí sa pozrieť na kvalitu, ktorou mužstvo disponuje. "Francúzsko by pokojne mohlo zložiť A-tím, B-tím aj C-tím, pretože v súčasnosti majú neuveriteľné množstvo kvalitných hráčov. Keď navyše máte na svojej strane Kyliana Mbappého, je takmer nemožné nevyhrať," vypichol muža, ktorého bude považovať za rozdielovú a kľúčovú postavu. Zverenci Didiera Deschampsa naviac podľa neho nemajú žiadnu slabinu a pokiaľ na konci tohto podujatia nebudú dvíhať nad hlavu trofej, EURO pre nich musí byť sklamaním.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora