Články - 08.06.2021 15:33

Víťaz Ligy majstrov s najväčším počtom hráčov na EURO 2020

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Transfermarkt.com

Už o pár dní odštartuje EURO 2020, na ktorom sa predstavia tie najväčšie hviezdy európskeho futbalu. Do výberov jednotlivých krajín sa dostali tí najlepší, ktorí aj počas celej sezóny podávali kľúčové výkony vo svojich kluboch. Aj preto nie je prekvapením, že klubom s najväčším počtom hráčov na šampionáte bude londýnska Chelsea.

Víťaz Ligy majstrov dodá na vrcholné európske podujatie až sedemnásť futbalistov. Londýnčania nebudú mať svoje zastúpenie len v jedinej skupine, a to v "Céčku", kde nastúpi Holandsko, Rakúsko, Severné Macedónsko a Ukrajina. Vo zvyšných piatich skupinách sa však nachádza minimálne jeden hráč The Blues. Trojnásobné zastúpenie bude mať Chelsea v reprezentáciách Anglicka, Nemecka a Francúzska. Za Albion totiž môžu nastúpiť Ben Chilwell, Reece James a Mason Mount. Die Mannschaft môže pod vedením Joachima Löwa počítať s trojicou Timo Werner, Kai Havertz a Antonio Rüdiger, zatiaľ čo Les Bleus majú na súpiske N´Gola Kantého, Kurta Zoumu a Oliviera Girouda.

V tesnom závese za Londýnčanmi je v tejto štatistike ich finálový súper z Ligy majstrov - Manchester City. Šampión Premier League dodá na šampionát hneď pätnásť futbalistov, kým na tretej pozícii je nemecký Bayern Mníchov so štrnástimi hráčmi. Spomedzi futbalovej smotánky sú na tom najhoršie Paríž Saint-Germain a Real Madrid. Oba tieto veľkokluby budú mať na európskom šampionáte len šesťnásobné zastúpenie. Viac hráčov dodajú napríklad Ferencváros Budapešť či Dynamo Kyjev, no túto skutočnosť výrazne ovplyvňuje účasť maďarských, resp. ukrajinských reprezentantov na záverečnom turnaji.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora