Články - 09.06.2021 15:23

Španielov covid vystrašil, skladajú paralelnú bublinu náhradníkov

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Kalendárny rok 2021 sa láme do svojej druhej polovice, avšak koronavírus je naďalej veľkým strašiakom. Svoje o tom pred futbalovým EURO-m vedia aj Španieli, ktorým zo zostavy vypadol skúsený záložník Sergio Busquets. Dôvod bol veľmi prozaický - pozitívny test na Covid. Takýto výsledok testu mal pôvodne ako jediný z reprezentácie, po pár dňoch sa k nemu pridal s podobným výsledkom aj Diego Llorente a pre trojnásobných kontinentálnych šampiónov je to zdvihnutý varovný prst. Veci preto neberú na ľahkú váhu. Popri 26-člennej zostave, ktorá sa už pripravuje na svoj prvý zápas v Seville proti Švédsku, buduje aj o poznanie užší "tím náhradníkov", ktorý bude fungovať v bubline a v prípade potreby bude schopný reagovať na chorého futbalistu.

Pohotovostný tím má zatiaľ piatich členov a v tréningovom kempe neďaleko Madridu sa hlási obranca Raúl Albiol, záložníci Pablo Fornals a Carlos Soler aj útočníci Brais Méndez a Rodrigo Moreno. Tí nie sú pevnou súčasťou tímu, ale boli ochotní byť k dispozícii. "Museli sme urobiť toto rozhodnutie, lebo ešte nepoznáme možné dôsledky pozitívneho testu Busquetsa. Zatiaľ nevieme s určitosťou povedať, či Busquets vypadne z kádra na majstrovstvá Európy, ale jeho prípad už výrazne ovplyvnil prípravu tímu. Museli sme ho izolovať plus ďalších hráčov, ktorí s ním boli v užšom kontakte. Novej situácii sme museli prispôsobiť aj tréningový proces," opísal vzniknuté nepríjemnosti tréner Luis Enrique.

Počuli ste už čerstvú diskusiu našich komentátorov na tému EURO 2021?

Španielsko bude favoritom "našej" základnej skupiny, ktorej súčasťou sú aj Švédi a Poliaci. Ľahké to však mať nebudú, obzvlášť preto, že hneď v prvom vystúpení plnia pozíciu favorita a očakávania od nich budú pomerne vysoké. Tím pritom nestihol absolvovať ani generálku na turnaj a proti Litve z bezpečnostných dôvodov nastúpila len jeho "dvadsať jednotka". Slovensko bude až posledným španielskym súperom v skupinovej fáze. V ére samostatnosti sme mu čelili šesťkrát a bilancia vyznieva 4-1-1 v prospech "La Furia Roja".