Články - 11.06.2021 11:33

Najhodnotnejšia jedenástka na EURO 2020? Viac ako miliarda eur!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Transfermarkt.com

Už dnes večer štartujú očakávané Majstrovstvá Európy vo futbale. Ešte pred ich začiatkom vytvoril špecializovaný portál Transfermarkt.com najhodnotnejšiu jedenástku šampionátu. Celková suma za týchto hráčov sa vyšplhala až na viac ako miliardu eur, pričom dvojnásobné zastúpenie majú Real Madrid a Manchester City.

Najhodnotnejším brankárom turnaja je práve gólman Bieleho baletu. Belgičan Thibaut Courtois by mal byť na EURO 2020 stabilným členom základnej jedenástky a určite by rád pomohol svojej krajine k zisku majstrovského titulu. Jeho aktuálna hodnota je 60 miliónov eur. Do obrany zvolili zástupcovia špecializovaného webu troch futbalistov. Cenovka Rubena Diasa a Matthijsa de Ligta je momentálne stanovená na 75 miliónov eur, pričom tretí do partie, Raphael Varane, stojí na prestupovom trhu aktuálne o päť miliónov menej. Na pozícii defenzívneho záložníka sa nachádzajú dvaja hráči, ktorých cena je stanovená na 90 miliónov eur. Ide o Joshuu Kimmicha a Frenkieho de Jonga.

Najviac peňazí sa už tradične leje do útoku, o čom svedčí aj výber hráčov do tejto jedenástky. Ani jeden z vybraných futbalistov totiž nie je ohodnotený na menej ako 100 miliónov eur. Na krídlach miliardovej jedenástky sú Kylian Mbappé a Jadon Sancho. Kým zástupca PSG je so 160 miliónmi eur absolútne najdrahším hráčom tohto výberu, Sanchova hodnota sa zastavila na hranici rovných 100 miliónov eur. Medzi touto dvojicou operuje ďalší stomiliónový hráč, Kevin De Bruyne. Na hrote útoku sa nachádzajú dvaja obávaní kanonieri. Harry Kane s cenovkou 120 miliónov eur figuruje aj medzi najväčšími favoritmi na pozíciu najlepšieho strelca šampionátu, no nižšie ambície nemá ani stomiliónový Romelu Lukaku.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora