Články - 12.06.2021 21:00

Dánsko vyhralo zápas o život, prehralo zápas EURO, hrdinom Fínska Slovák

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: HUSTE.tv

Futbalový svet videl v priamom prenose kolaps dánskeho reprezentanta Christiana Eriksena, ktorý pred polčasom nezavinene spadol a musel byť oživovaný. Duel sa prerušil. Po informácii, že Eriksen je stabilizovaný, sa zápas dohrával aj na jeho žiadosť spoluhráčom, s ktorými sa spojil priamo z nemocnice,

Fíni v stretnutí B-skupiny v Kodani vsietili gól z ojedinelej príležitosti v 60. minúte. Hlavičkou prekonal Schmeichela Pohjanpalo. Neskôr domáci hráči mohli vyrovnať, no pokutový kop chytil brankár Lukáš Hradecký, bratislavský rodák. Fínsko zdolalo šokované Dánsko 1:0. Fíni budú najbližšie hrať v stredu 16. júna od 15.00 SELČ v Petrohrade proti domácemu Rusku. Dáni odohrajú nasledujúci zápas vo štvrtok o 18.00 h opäť v Kodani proti Belgicku.