Články - 13.06.2021 21:00

Slováci pred štartom s negatívnymi testami, Hamšík pripravený nastúpiť

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste

Bez zraneného Ivana Schranza, ale so zotaveným kapitánom Marekom Hamšíkom vybehnú slovenskí futbalisti v pondelok na svoj úvodný duel na majstrovstvách Európy v Petrohrade proti Poliakom. "Absolvovali sme PCR testy na koronavírus a všetci hráči aj členovia realizačného tímu mali negatívny výsledok. Teší ma aj to, že až na Schranza sú všetci ostatní k dispozícii," uviedol tréner Štefan Tarkovič, cituje ho oficiálny web SFZ.

Protipandemické opatrenia ovplyvnili tradičnú činnosť mužstva deň pred úvodným zápasom s Poľskom - tlačová konferencia aj tréning sa konali na domovskej báze Slovákov v areáli Zenitu, štadión Krestovskij si boli hráči s realizačným tímom len pozrieť. "Týždne sme sa všetci chystali na pondelok 14. júna, ten deň je tu. Je to veľkolepé podujatie, hráči sú nedočkaví, cítiť z nich správne napätie. Verím, že to dobré nastavenie ukážeme priamo v zápase. Všetkých zaujíma naša zostava, ale zvlášť pred takýmto zápasom nebudem oznamovať mená vopred. V deň zápasu máme taktickú poradu, tam hráčom ako prvým poviem, kto bude hrať aj s akým taktickým zámerom nastúpime," pokračoval Tarkovič.

Reprezentačný tréner sa vyjadril aj k osobe svojho náprotivka z lavičky Poliakov, Portugalčana Paula Sousu. "Vniesol do poľského futbalu nové prvky, na ktoré neboli hráči zvyknutí, a mal na to len jeden asociačný termín, marcový. Verím, že sme ich zápasy z tohto obdobia dobre analyzovali. Poľsko je v rebríčku FIFA pätnásť miest pred nami a jeho futbalisti hrajú v európskych top ligách. Určite budú mať kým nahradiť absenciu útočníkov Milika a Pionteka," dodal Tarkovič.

Kapitán Marek Hamšík pre zranenie lýtka nehral vo dvoch prípravných zápasoch proti Bulharom a Rakúšanom, ale v pondelok bude môcť nastúpiť od začiatku. "Som fit a pripravený na plnú zápasovú minutáž. Očakávania celého mužstva sú veľké, tešíme sa na zápas. Takže už je čas vyjsť na ihrisko, zaspievať si hymnu a dať sa naplno do toho. Vstup do turnaja je dôležitý, ale nie všetko sa odvíja od výsledku v ňom. Urobiť však správny krok hneď v premiére určite pomôže," skonštatoval Hamšík na webe futbalsfz.sk.

Súboj E-skupiny Slovensko - Poľsko odohrajú v pondelok 14. júna so začiatkom o 18.00 h SELČ v Petrohrade. Povedie ho rumunská rozhodcovská trojica, hlavným bude Ovidiu Hategan.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora