Články - 14.06.2021 13:08

Poliaci pomenovali našu najsilnejšiu zbraň. Rozhodne Škriniar?

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

EURO 2021 hlási svoj štvrtý hrací deň a počas neho sa otvára aj základná skupine E, ktorej súčasťou je aj slovenská a poľská reprezentácia. Práve duel dvoch stredoeurópskych susedov je naplánovaný na úvodné kolo a pri Baltskom mori o ňom hovoria ako o kľúčovom súboji skupinovej fázy. Portugalský kouč Paulo Sousa je presvedčený o tom, že disponuje dostatočne kvalitným tímom na to, aby dokázal získať tri body a z Petrohradu sa chce naspäť na tréningovú základňu vrátiť so širokým úsmevom. V jeho kádri najviac pozornosti púta ofenzíva. Arkadiusz Milik je síce zranený, ale Lewandowski, Zielinski či Swierczok majú stále obrovskú kvalitu. V slovenskom tíme zase poukazuje na silné štandardné situácie.

"Je to kľúčový zápas pre obe mužstvá na tomto turnaji. Sila Slovákov spočíva v ich kolektíve. Oni nie sú favorit, ale dobre vedia, čo majú robiť. Sú veľmi silní v štandardných situáciach. Môj kolega Tarkovič v tomto smere odviedol dobrú prácu a my musíme byť po celý čas maximálne koncentrovaní, aby sme ich zdolali," povedal bývalý portugalský reprezentant, ktorý bol zároveň členom "zlatej" portugalskej generácie z prelomu milénií. Úlohu favorita zápasu, podľa neho, Poliaci ochotne prijímajú a sú si vedomí svojej sily. Od Slovenska sa očakáva urputná defenzíva, no pri prípadných rohových alebo priamych kopoch príde nebezpečenstvo v podobe dobre hlavičkujúceho Škriniara alebo Boženíka aj priamej strely od Kucku respektíve Hamšíka.

Sousa trénuje poľský tím len od januára tohto roka, kedy kormidlo prevzal od Jerzyho Brzeczeka. Predtým viedol Swansea City, Bazilej, Fiorentinu či Bordeaux. Európsky šampionát je jeho najväčšou previerkou spomedzi doterajších vystúpení národného mužstva. "Cítim zodpovednosť, že budeme reprezentovať celú krajinu na ihrisku. Musíme byť súdržní, mať herný plán a veriť vo víťazstvo. Pondelok bude jedným z najdôležitejších dní v mojej trénerskej kariére. Som rád, že môžem byť s Poliakmi účastníkom Eura a ďakujem Bohu, že mi to umožnil," vyznal sa vo svojom predzápasovom vyhlásení.