Články - 15.06.2021 14:43

Slováci sú ochotní pobiť sa za tím a kraľujú skupine E

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Úlohu favorita vo svojom prvom zápase na EURO 2020 Slováci rozhodne neplnili, no postarali sa o prekvapenie. Výber Poľska zdolali 2:1 a keďže v druhom skupinovom zápase Švédi len remizovali so Španielmi, sme na čele tabuľky skupiny E. Aj preto veci hodnotil tréner Štefan Tarkovič na pozápasovej tlačovej konferencii vysoko pozitívne: "Odohrali sme silný prvý polčas, perfektne sme zvládali situácie, na ktoré sme sa chystali. Pokryli sme Lewandowského a dali sme gól. Poliaci mali vstupy po prestávke silné, upozorňovali sme na to. Ukázali vysokú kvalitu, presadili sa aj proti nám. Som rád, že sme zápas znova uchopili, strelil gól po štandardke a napokon zvíťazili. Záver bol náročný, zvládli sme ho takticky aj vďaka obrovskému úsiliu hráčov na ihrisku. Víťazstvo nám vlialo ďalšiu energiu, ale neznamená automaticky, že už sme postúpili,"

Kým úvodný zápas na MS 2010 náš tím remizoval s novozélandským outsiderom a na EURO 2016 začal prehrou s Walesom, tento vstup do šampionátu vyšiel nad očakávania. Z našej strane to pritom nebol predpokladaný betón, ale celkom oduševnený výkon vpred aj smerom dozadu. Štatistika striel vyznieva 17:11 pre Poľsko, strely do priestoru brány 3.2. Popri nich je pozoruhodná vysoká strelecká efektivita, keďže sieť napol Róbert Mak a Milan Škriniar. "Našťastie sme my dali druhý gól. Určite nám pomohlo aj vylúčenie, ale celé mužstvo bojovalo a to bolo kľúčové. Víťazný gól? Podarilo sa mi spracovať si loptu, sám neviem ako, potom som to pekne trafil, veľmi ma to teší," spokojne skonštatoval strelec víťazného gólu.

"Víťazstvo znamená veľa nielen pre mňa, ale aj celé mužstvo a všetkých, ktorí ho pripravovali. Sme radi, že naša spolupráca funguje, že hráči sú ochotní sa za Slovensko pobiť a robíme pre to všetko. Je to úžasný vstup do majstrovstiev Európy. Víťazstvo z prvého zápasu nás určite správne nakopne," dodal tréner národného tímu, ktorý zároveň upozorňuje, že v druhom zápase proti Švédom treba pridať ďalší koncentrovaný a dobrý výkon. Severania vydržali španielsku paľbu a so súperom sa rozišli po výsledku 0:0.