Články - 16.06.2021 08:55

Keď hrajú títo dvaja, Francúzi neprehrávajú

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Francúzska futbalová reprezentácia včera večer úspešne vstúpila do európskeho šampionátu. Po víťazstve 1:0 nad Nemeckom sa Les Bleus zaradili na druhé miesto v skupine F za Portugalsko. Výraznou mierou sa k trom bodom pričinila aj dvojica záložníkov. Paul Pogba a N´Golo Kanté nastúpili v strede poľa spolu a ukázalo sa, že spojenie týchto dvoch futbalistov naozaj funguje.

Bol to totiž už 28. zápas, v ktorom Pogba a Kanté nastúpili bok po boku vo francúzskej reprezentácii. To by však nebolo až také zaujímavé, no v ani jednom z týchto duelov neťahala krajina galského kohúta za kratší koniec. Pri spoločnej účasti hráčov Manchestru United a Chelsea majú Francúzi bilanciu 22 výhier a 6 remíz.

Potvrdilo sa to aj vo včerajšom súboji s Nemeckom. Aktuálni majstri sveta dovolili súperovi len to, čo ich defenzíva dokázala zvládnuť. Na domácom trávniku hrajúca družina okolo Manuela Neuera síce v druhom polčase zatlačila, no nedokázala prekonať Huga Llorisa. Francúzi navyše ešte dokázali dvakrát skórovať, no góly Mbappého a Benzemu neplatili pre postavenie mimo hry.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora