Články - 16.06.2021 10:07

Dánski futbalisti nastúpia proti Belgicku na báze dobrovoľnosti

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Len v sobotu dánskym futbalovým tímom otriasol incident počas zápasu proti Fínsku, keď náhle skolaboval Christian Eriksen, jedna z najväčších hviezd tímu. Duel proti outsiderovi skupiny zverenci Kaspera Hjulmanda po polhodinovej prestávke napriek tomu museli dohrať, čo sa stretlo s početnou kritikou. Neskoncentrovali sa dostatočne a prehrali 0:1. Na štvrtok je naplánovaný náročný reparát proti belgickému mužstvu, pričom 29-ročný stredopoliar ostáva v nemocnici, komunikuje, je pri vedomí, no stále nie je zrejmé, čo presne jeho náhle zlyhanie srdca spôsobilo. Dáni síce majú v dejisku šampionátu k dispozícii psychológa, ale kouč si je dobre vedomý, že ich rozpoloženie nie je dobré.

Kasper Hjulmand je preto ochotný so zostavou značne experimentovať a svojich zverencov nebude nútiť hrať. "Neviem vám povedať, či všetci hráči budú mentálne pripravení hrať vo štvrtok. Ak mi niektorý z nich dá avízo, že sa stále necíti dobre, budem to akceptovať. V sobotu po kolapse Eriksena sme si všetci prešli zložitým obdobím. Niektorých z nás to poznačilo viac, iných menej," priznal tréner, odkazujúc na boj o život svojho zverenca priamo na trávniku. Fakt, že je stabilizovaný, sa údajne na tíme prejavil pozitívne a počas tréningu vídať úsmevy. Neznamená to však, že všetci budú schopní stopercentne sa skoncentrovať.

Že Dánsko nevstúpilo do turnaja dobre a zo svojich 23 streleckých pokusov žiaden nepremenilo na gól, nebolo v danej chvíli tým najdôležitejším. Novinári po celom svete sa zhodli, že šlo o jeden z najemotívnejších prenosov, pri akom za dlhé roky svojej kariéry boli a výsledok 0:1 do veľkej miery zašiel do tieňa dramatických okolností. Veď Eriksenovo srdce na chvíľu priamo na trávniku prestalo biť a zdravotníci ho zapojením elektrického defibrilátora na kodanskom štadióne priviedli naspäť k životu.