Články - 16.06.2021 19:12

Zbaľ sa a príď na EURO, zavolali mladému anglickému brankárovi

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Početnosťou výpadkov hráčov zo zostavy sa tohtoročné futbalové EURO rozhodne zaradí na popredné priečky. Nestará sa o to len koronavírus, ale napríklad aj kolaps Christiana Eriksena a niekoľko prvých zranení. Medzi maródmi je aj anglický brankár Dean Henderson, ktorý pritom do prvého zápasu proti Chorvátom nezasiahol. Dôvodom, prečo sedel len na lavičke náhradníkov, boli problémy s bokmi. Hoci mužstvo dúfalo, že bolesť ustúpi, nestalo sa a gólmana Manchestru United naďalej limituje pri tréningu. Zo zostavy "Albionu" tak bol vyškrtnutý a namiesto neho sa do tímu pridá Aaron Ramsdale.

Nahradenie Hendersona Ramsdaleom je veľmi špecifické. Ide totiž o brankársku jednotku Sheffieldu United z ročníka 2019/20, po ktorej túto pozíciu v nasledujúcom roku prebral práve druhý menovaný. Henderson u "The Blades" hosťoval v časoch, keď ešte nemal isté miesto v manchesterskej zostave a po jeho odchode sa uvoľnenej pozície chytil práve 23-ročný Aaron Ramsdale, posila z Bournemouthu. Skúsenosti so seniorským národným tímom pritom nemá žiadne, doteraz neodchytal ani jeden zápas, no pätnásť štartov má na konte za tím do 21 rokov. Napriek tomu bol súčasťou provizórneho 33-menného zoznamu futbalistov, s ktorými teoreticky Southgate na ME počítal. V záverečnej nominácii potom dostal prednosť Henderson, Pickford a Johnstone.

Hoci si po konci sezóny rodák z Chestertonu užíval dovolenku, telefonát s pokynmi, ako sa pripojiť k národnému tímu, bol príjemným vyrušením. Teraz musí absolvovať všetky potrebné kroky, testovanie aj karanténu, aby bol čím skôr k dispozícii. Prijíma to pritom so zmiešanými pocitmi. "Určite ma to potešilo, no zároveň myslím na Deana, pretože viem, ako veľa preňho znamenalo byť súčasťou reprezentácie," povedal BBC s tým, že šancu teraz dostal on a s nadšením to prijalo jeho široké okolie aj rodina.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora