Články - 19.06.2021 17:29

Emotívne momenty. Eriksen prekvapil spoluhráčov návštevou

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Značná časť prvého hracieho dňa futbalových ME sa niesla v znamení odkazov a myšlienok na Christiana Eriksena, ktorý takmer prišiel o život v zápase proti Fínsku. Rýchla reakcia spoluhráčov a najmä lekárov ho oživila a teraz stredopoliar Interu Miláno zavítal ku svojmu národnému tímu. Ten prekvapil uprostred tréningu a nik z jeho spoluhráčov neskrýval nadšenie z toho, že ho vidí.

Vznikli tak veľmi pekné a emotívne chvíle, ktoré všetkým pripomínajú, aký dokáže byť život krehký a nepredvídateľný. Dánsky príbeh mal šťastný koniec. "Nevedel som, že príde. Keď sa ukázal, prestali sme trénovať. Vyzeral, že má dobrú náladu. Tímu to dodalo pozitívnu energiu. Mohli sme ho objať a bolo skvelé vidieť, ako prišiel so svojím synom. Bol to vďaka tomu pekný deň. Také niečo sme potrebovali," citujú médiá záložníka Christiana Nörgaarda.

"Bolo to emotívne stretnutie, pretože keď sme ho videli naposledy, ležal na ihrisku, kde ho zachraňovali. Vedeli sme, že Christian je v poriadku, ale je úplne iné vidieť ho naozaj naživo," vyznal sa obranca Joakim Maehle. Dáni pritom mali informáciu, že ich spoluhráča v piatok prepustili z nemocnice, ale nevedeli veľa detailov o tom, ako sa cíti. Do hry už na tomto turnaji nezasiahne, no mužstvo má stále šancu na postup. Po prehre s Fínskom a Belgickom bude potrebovať plný bodový zisk proti Rusom a priazeň okolností k tomu.