Články - 19.06.2021 20:07

Rozbili mu nos, následne premenil 24. reprezentačnú penaltu v rade

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Futbaloví fanúšikovia v Česku majú po úvodných dvoch zápasoch na EURO 2021 nového hrdinu. Pred turnajom sa veľa hovorilo o rozdielovom hráčovi Tomášovi Součkovi, po ktorom by pozornosť mala byť venovaná aj Vladimírovi Coufalovi, talentovanému Adamovi Hložekovi, či Patrikovi Schickovi. Hoci aj výkony stredopoliara West Hamu sú hodnotené vysoko pozitívne, najväčšou hviezdou je zatiaľ posledný menovaný, forward Leverkusenu. Ten zatiaľ strelil všetky tri české góly na šampionáte a je spolunajlepším strelcom.

Honor "železného muža" si 25-ročný Schick získal v prvom polčase duelu proti Chorvátsku. Po vzdušnom súboji mu Dejan Lovren uštedril úder lakťom do tváre, zlomil mu nos a po intervencii VAR-u aj ošetrení si na všeobecné prekvapenie loptu na biely bod postavil práve zranený muž. Proti Dominikovi Livakovićovi uspel a hoci Chorváti neskôr vyrovnali na 1:1, štyri získané body vo dvoch zápasoch sa javia ako výborná postupová šanca zverencovi Jaroslava Šilhavého.

Selfpromo si strelec vytvoril aj vystrúhanou svalnatou pózou pre kameru a štatisti prišli so zaujímavým údajom. Šlo o 24. premenený pokutový kop českej alebo československej reprezentácie na ME. Posledná zahodená je ešte zo semifinále ME 1960 a odvtedy bol každý penaltový exekútor v týchto národných farbách úspešný. Novinárom spokojne povedal, že kop zrealizoval presne tak, ako chcel. "Tiekla mi síce krv, ale nebol som úplne mimo. Dostal som do nosa tampóny, nedýchalo sa mi najlepšie, ale taký je futbal," dodal v rozhovore.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora