Články - 22.06.2021 09:22

Legendárneho Pandeva na konci reprezentačnej kariéry vystriedal hráč Ružomberka

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Severné Macedónsko včera ukončilo svoju historickú púť európskym šampionátom. Na záverečnom turnaji sa táto krajina predstavila premiérovo a nezanechala vôbec zlý dojem. Prvým úspešným strelcom na Majstrovstvách Európy sa stal nestarnúci Goran Pandev. Legendárny futbalista odohral posledné tri zápasy svojej reprezentačnej kariéry práve na tomto podujatí.

V tom prvom nastúpilo Severné Macedónsko proti Rakúsku a trvalo len 28 minút, kým sa outsider skupiny C strelecky presadil. Po chybe v defenzíve našich západných susedov to bol napokon práve Pandev, kto dokázal streliť historický gól. Na trávniku strávil plnú minutáž, no na body napokon jeho krajina nedosiahla, keď sa musela uspokojiť s prehrou 1:3. Celé stretnutie odohral 37-ročný útočník aj proti Ukrajine. Strelecky sa síce nepresadil, no napriek tomu zaznamenal ďalší štart na šampionáte a bol na trávniku pri prehre 1:2.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa 433 (@433)

Na záver skupiny sa už bez šance na postup predstavili Severomacedónci proti favorizovanému Holandsku. Dvakrát síce outsider prekonal brankára Stekelenburga, avšak oba presné zásahy boli z ofsajdu, a tak nemohli byť uznané. Pandevova chvíľa však prišla v 68. minúte, kedy za potlesku fanúšikov i spoluhráčov opustil ihrisko. Na jeho miesto vybehol hráč MFK Ružomberok Tihomir Kostadinov, ktorý tak vyprevadil legendu svojej krajiny na reprezentačný dôchodok. Pandev odohral v drese Severného Macedónska 122 zápasov, na čo zareagovali aj Holanďania, keď odovzdali bývalému hráčovi Interu Miláno dres práve s počtom odohraných duelov.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora