Články - 22.06.2021 13:55

Je dobré mať 82 miliónov trénerov, hovorí Leon Goretzka

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/dw.com

Nemecká futbalová reprezentácia nezažila ideálny vstup do Majstrovstiev Európy, keď v úvodnom súboji nestačila na Francúzsko. Následne však zdolala Portugalsko a má tak solídne šance nielen na postup, ale dokonca aj na umiestnenie na prvej priečke v skupine F. Tá bola považovaná za skupinu smrti, no zdá sa, že Nemcom sa z nej podarí vykľučkovať po svojom.

Zverencov trénera Joachima Löwa čaká už len súboj s Maďarskom, od ktorého sa očakáva víťazstvo favorita. Na húževnatom súperovi sa však už popálili Francúzi, keď s Maďarmi len remizovali a stratili tak cenné body. Nemci sú ale po dôležitom víťazstve nad Portugalskom dobre naladení. Návrat na trávnik hlási aj záložník Bayernu Mníchov Leon Goretzka, ktorý sa dostal na ihrisko po zranení na pár minút už v sobotu.

Pred posledným súbojom základnej skupiny sa nemecký reprezentant vyjadroval aj pre médiá: „Atmosféra je skutočne výnimočná. V kempe si to príliš neuvedomujeme, ale od priateľov a rodiny vieme, že krajina je naladená na šampionát. Je dobré mať znova 82 miliónov trénerov. Radšej ako mať 82 miliónov virológov,“ povedal autor ôsmich gólov v drese Bayernu. Je teda jasné, že nielen na Slovensku sa počas podobných športových podujatí mení takmer celá krajina na krátkodobých trénerov. Rovnako to majú aj v niekoľkonásobne väčšom Nemecku.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora