Články - 23.06.2021 14:03

Každý zápas je ťažký, no bez dôvery by sa úspech nedostavil

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Po Poľsku a Švédsku sa náš reprezentačný tím chystá na tretiu prekážku na tohtoročnom európskom šampionáte. Bude ňou Španielsko a pokiaľ majú ostať naše postupové nádeje živé, budeme potrebovať bodovať. Stávkové kancelárie ani futbalový svet výberu Štefana Tarkoviča príliš neveria, no bude to súper, ktorý bude mať nôž na krku a bude teda pod tlakom. "Po prvom víťaznom zápase s Poľskom sme sa v očiach niekoho stali div nie favoritmi na víťazstvo v skupine. Očakávania sa miestami dostali do roviny, že už budeme len víťaziť, čo je nereálne pre každého triezvo uvažujúceho človeka. Nielen naša skupina je zamotaná, prekvapujúce výsledky sú aj v iných," krotí priveľké očakávania tréner nášho národného mužstva.

Viaceré základné skupiny priniesli dramatické rozuzlenie a napätie do posledného dňa sa bude týkať aj nášho "éčka". B-skupina mala dokonca tri trojbodové tímy, ten najmenej šťastný obsadil posledné miesto a k videniu bol aj boj do posledného kola medzi kompletným kvartetom v skupine D. Pri hre na tri kolá a jednom vzájomnom zápase s každým súperom je zrejmé, že sa situácia mení po každom odohranom zápase. S ňou aj pohľad na očakávané výsledky. "Hráči ukázali v ťažkej baráži proti rovnocenným a rovnako ambiciózne nastaveným súperom veľkú vnútornú silu. Po postupe na ME sa objavili názory, že čo na šampionáte s našou kvalitou chceme robiť. Tí istí ľudia, tomu istému mužstvu teraz kladú úlohu postúpiť zo skupiny ako samozrejmosť. Ja vnímam kvalitu mužstiev cez rebríček FIFA. Podľa mňa z dlhodobého hľadiska odzrkadľuje kvalitu mužstva. V ňom sme momentálne na 36. mieste. Španieli sú na šiestej priečke, Švédi na osemnástej, Poliaci na 21. mieste," uvádza Tarkovič veci do kontextu.

Sebavedomie napriek veľmi kvalitným súperom našej partii nechýba. "Podstatné je, že po víťazstve nad Poľskom stále môžeme o svojom osude rozhodnúť my sami. No ak boli Švédsko a Poľsko v našich vzájomných zápasoch favoritmi, tak Španielsko je top favoritom a nielen našej skupiny, ale celého turnaja. Na zápas sa musíme dobre pripraviť a naďalej pokračovať v kvalitnej hre. Za mňa aj mužstvo môžem povedať, že pre úspech urobíme všetci maximum," hlási pred stredajším podvečerom a na margo mužstva dodáva: "Podstatné je, že po víťazstve nad Poľskom stále môžeme o svojom osude rozhodnúť my sami. No ak boli Švédsko a Poľsko v našich vzájomných zápasoch favoritmi, tak Španielsko je top favoritom a nielen našej skupiny, ale celého turnaja. Na zápas sa musíme dobre pripraviť a naďalej pokračovať v kvalitnej hre. Za mňa aj mužstvo môžem povedať, že pre úspech urobíme všetci maximum,"