Články - 23.06.2021 19:55

Piatich škótskych strelcov na EURO spája vzácna podobnosť

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Po včerajších posledných zápasoch skupiny D sa s európskym futbalovým šampionátom rozlúčila reprezentácia Škótska. Nevydarené ťaženie s jediným streleným gólom podčiarkla prehra s Chorvátskom 1:3. Práve v tomto dueli sa presadil jediný strelec krajiny na tomto podujatí, ktorým sa stal záložník Callum McGregor.

Práve tento zásah poukázal na úsmevnú štatistiku Škótov na európskych šampionátoch. Na záverečnom turnaji sa predstavili celkovo trikrát, pričom vždy vypadli v základnej skupine. V roku 1992 sa strelecky presadili taktiež len v jedinom zápase, keď zdolali Sovietov 3:0. O góly sa postarali Paul McStay, Brian McClair a Gary McAllister. Pri ďalšej účasti v roku 1996 zaznamenali škótski reprezentanti len jeden presný zásah, pričom jeho autorom bol Ally McCoist.

Z toho vyplýva, že všetky góly Škótska na európskych šampionátoch dali hráči, ktorých priezvisko sa začína na Mc. Úsmevná štatistika bude platná minimálne do ďalšej účasti tejto krajiny na Majstrovstvách Európy a samozrejme, aj do nasledujúceho gólu, ktorý Škóti na takomto turnaji strelia. Na EURO 2020 zaznamenali jeden bod za remízu s Anglickom. Duely s Českom a Chorvátskom sa pre zverencov trénera Stevea Clarkea skončili nezdarom po prehrách 0:2, resp. 1:3.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora