Články - 26.06.2021 10:55

Španieli sa trápia s penaltami. Nepremenili ich už päť za sebou

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Španielska reprezentácia sa napriek dvom nevýrazným výkonom v úvodných súbojoch EURO 2020 umiestnili na druhej pozícii v tabuľke skupiny E. V zápase so slovenskou reprezentáciou uspeli po výsledku 5:0 napriek tomu, že nepremenili pokutový kop. Práve tento jav sa im v posledných dueloch stáva pomerne často, čo môže byť nevýhoda smerom do vyraďovacej časti turnaja.

Za stavu 0:0 sa totiž k realizácii pokutového kopu postavil útočník Juventusu Turín Alvaro Morata, avšak slovenský brankár Martin Dúbravka bol nad jeho sily. Ide tak o piatu nepremenenú penaltu v rade pre Španielov. Túto nešťastnú sériu odštartoval v pamätnom súboji so Švajčiarskom Sergio Ramos, ktorý v jednom dueli zahodil hneď dva pokutové kopy. Súboj Ligy národov proti Helvétom odohrala reprezentácia Španielska v novembri 2020, no napriek tomuto zaváhaniu sa umiestnila na prvej priečke v skupine A.

Ďalšiu penaltu zahodil v medzištátnom súboji s Litvou hráč portugalskej Bragy Abel Ruiz tesne pred začiatkom európskeho šampionátu. Práve na EURO 2020 nepremenili Španieli už dva pokutové kopy. Okrem Moratu sa z bieleho bodu nedokázal presadiť ani kanonier Villarrealu Gerard Moreno, ktorý zahodil ponúknutú možnosť v zápase s Poľskom. Smerom do vyraďovacej časti to pre zverencov trénera Luisa Enriqueho môže byť problém, keďže duel pri nerozhodnom výsledku pôjde do predĺženia a následne prípadne do rozstrelu zo značky pokutového kopu.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora