Články - 27.06.2021 08:29

Deschamps nie je schopný skrotiť Mbappého vysoké ego

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

V troch zápasoch skupinovej fázy Euro 2020 nedokázal Kylian Mbappé streliť gól a pri sile francúzskej ofenzívy vôbec nie je vylúčené, že po zvyšok turnaja príde o miesto v základnej zostave. Tréner Didier Deschamps má veľký problém kontrolovať hráčovo obrovské ego a hoci samotný kouč nič podobné nevyslovil, ide o častú a horúcu tému medzi televíznymi expertmi v krajine galského kohúta. Superhviezda PSG má byť jedným z problémových článkov kabíny tímu, ktorý postúpil v nabitej skupine F z prvej priečky.

V osemfinále Francúzov čaká Švajčiarsko, ktoré by na ich ceste k vysokým ambíciám vážne problémy narobiť nemalo. "Že je ústrednou postavou priamo na ihrisku, nevadí. Že však jeho ego presahuje aj ďaleko mimo trávnika, to ma znepokojuje," povedal Jérome Rothen, ktorý v minulosti na poste ľavého záložníka sám reprezentoval. "Didier Deschamps už nemá sily na to, aby to kontroloval, čo je problematické. Prekvapuje ma však, že mu tak veľa dovoľuje," spochybnil autoritu trénera.

Rothen tvrdí, že toto Euro zo strany Mbappého možno už teraz hodnotiť ako nevydarené a rozhodne to nie je ten istý hráč, ako v závere sezóny v PSG. "Očakávame od neho viac. Všetci hovoria, že je jedným z najlepších hráčov Európy, ale keď ho vložíte do kategórie tých najlepších, nemôžete s ním byť spokojní," uzavrel jeho doterajšie bezgólové účinkovanie. V ostatných deviatich reprezentačných zápasoch pritom 22-ročný útočník skóroval jediný raz. V národnom tíme pritom priemerne strieľa gól v každom treťom zápase, kým v Paríži skóroval v 171 dueloch 132krát.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora