Články - 28.06.2021 08:55

V reprezentácii chytá od sedemnástich, no nikdy nedostal viac ako jeden gól

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Talianska futbalová reprezentácia sa po strachovaní sa o výsledok napokon prebojovala do štvrťfinále Majstrovstiev Európy. Po viac ako tisíc minútach však inkasovala ich brankárska jednotka, čo ale v konečnom zúčtovaní nebol výrazný problém. Gianluigi Donnarumma si navyše nepokazil úctyhodnú štatistiku.

Svoju premiéru v najcennejšom drese absolvoval ako 17-ročný, keď sa dostal medzi tri žrde v medzištátnom súboji s Francúzskom. Odvtedy strážil taliansku bránu v tridsiatich prípadoch, no ani raz nedostal viac ako jeden gól. Pred osemfinálovým zápasom proti Rakúsku navyše Donnarumma ťahal sériu deviatich zápasov bez inkasovaného gólu, ktorú v podstate predĺžil, keďže lovil loptu zo siete až v druhom predĺžení po hlavičke Sašu Kalajdžiča.

Po Buffonovi tak Talianom vyrástol ďalší spoľahlivý gólman s menom Gianluigi. Donnarumma má dnes 22 rokov, a tak v seniorskej reprezentácii pôsobí už piaty rok. V posledných dňoch sa navyše finalizuje jeho prestup do Parížu Saint-Germain, keďže mu v AC Miláno skončila zmluva. V drese "Rossoneri" by navyše mal byť novou brankárskou jednotkou Francúz Mike Maignan, ktorý prišiel z majstrovského Lille.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora