Články - 05.07.2021 12:22

Angličanov vedie za titulom nepriestrelný brankár

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Päť zápasov, osem strelených gólov a žiaden inkasovaný. To je bilancia Anglicka na prebiehajúcich Majstrovstvách Európy vo futbale. Zverenci trénera Garetha Southgatea sa momentálne pripravujú na semifinálový súboj s Dánskom, no v talóne majú najmä skvelú defenzívu. Na jej čele stojí gólman Jordan Pickford, ktorý už sedem zápasov v rade nedostal gól.

Brankár Evertonu je tak len druhým anglickým strážcom svätyne, ktorému sa to podarilo. Rovnako sedem duelov bez inkasovaného gólu zaznamenal ešte v roku 1966 Gordon Banks. Pickford svoju sériu môže ešte predĺžiť, keďže Angličania budú v súboji s Dánskom favoriti. Cesta za titulom však vedie len cez víťazstvo, o ktoré budú naplno bojovať oba tímy.

Okrem súbojov na šampionáte odchytal Pickford aj jeden medzištátny zápas pár dní pred štartom EURO 2020 proti Rakúsku. Do štatistík sa mu počíta aj súboj Ligy národov s Islandom, v ktorom Albion zvíťazil 4:0. Naposledy tak 27-ročný gólman v reprezentačnom drese inkasoval ešte v novembri minulého roka. Prekonal ho Dries Mertens, keď zvyšoval stav stretnutia Ligy národov na 2:0. 

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora